Dwuświat. Księga I - Przedwojnie

Tom 1 cyklu Dwuświat

Mieszkańcy Inco żyją otoczeni nowoczesnymi technologiami, ich pokarm to batony odżywcze, a zdrowie zawdzięczają licznym suplementom i lekom. Bojąc się chorób wyeliminowali przyrodę ze swojego świata. Dawniej roślinność i zwierzęta były stałym elementem tutejszych krajobrazów. Nikt nie spodziewał się, że chcąc żyć w dobrobycie i zdrowiu będą musieli zapłacić aż tak wysoką cenę. Świat chylił się ku upadkowi, bowiem wśród rodzących się dzieci nie było chłopców. Rząd wprowadza wysokie podatki od narodzin dziewczynek. Za decyzją rządu kryły się dramaty. Nie każdego było stać na poniesie opłat, nie mieli pieniędzy żeby zapłacić a aborcja nie wchodziła w grę, gdyż była zakazana.

Natomiast w Floris ludzie żyją zgodnie z naturą. Zajmują się hodowlą, uprawą roślin. W wolnym czasie wychwalają boginię Patri. Tu nie brakowało mężczyzn. Życie toczy się swoim tempem, nikt nie pędzi za dobrobytem czy technologią. Mieszkańcy Floris nie są do końca szczęśliwi. Spokój burzą powołania do kapłaństwa, które nakazują oddawać dzieci, by te służyły bogini.
Jak nowe reformy w Inco wpłyną na mieszkańców Floris?

Dwuświat to historia dwóch rodzin. Jedna z nich zamieszkuje w Inco, Jasmin spodziewa się potomstwa, w momencie w którym okazuje się, że pod sercem nosi trzy córki, jej życie diametralnie się zmienia. Kobieta chroni swoje małe istotki jak tylko może. Niestety może liczyć jedynie na samą siebie. Czy uda się jej ochronić życie córeczek?

Jednym z mieszkańców Floris jest Fahid, który zostaje zmuszony do oddania córki Sumi do posługi kapłańskiej. Postanawia się sprzeciwić. Czy będzie w stanie uratować córkę?

Władcy obu krain kierują się wyłącznie własnymi interesami. Za nic mają dobro swoich mieszkańców. Te dwa światy mają swoją czarną stronę mocy.

Fabuła jest ciężka. Mamy tu całkiem nową rzeczywistość, wszystko jest inne. Dzięki temu książkę czyta się z zaciekawianiem, choć całość historii jest trudna ale ciekawa.

Informacje dodatkowe o Dwuświat. Księga I - Przedwojnie:

Kup książkę Dwuświat. Księga I - Przedwojnie

Uznanie
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)0
Okładka ksiązki - Uznanie

Wdowiec Jan Sikora, były zawodnik, obecnie trener judo, samotnie wychowuje szesnastoletniego syna Michała. Ten jest daleki od ideału, jaki sobie wymarzył...

Pętla
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)0
Okładka ksiązki - Pętla

W życiu czterdziestoletniego Piotra są trzy wartości najcenniejsze i niezbywalne: głęboka wiara w Boga, miłość do partnerki oraz wieloletnia i szczera...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;