Felix. Mroczna zemsta

Tom 2 cyklu Władcy Półświatka

Drugi tom z cyklu Władcy półświatka opowiada nam o kolejnym bracie Hryniewiczu. Wypatrywałam go niecierpliwie, gdyż po rewelacyjnej książce „Vigo. Mroczne serce” byłam bardzo ciekawa jak rozwinie się ta intrygująca historia i co jeszcze spotka bohaterów. Mafijny świat, krwawe porachunki, zdrady oraz tajemniczy człowiek, który mataczy, spiskuje i robi wszystko by zaszkodzić Hryniewiczom.

Po stracie brata to właśnie Felix staje na czele mafii. Jego głównym celem życiowym jest odnalezienie mordercy brata i pomszczenie jego śmierci. Nie zdaje sobie on sprawy, że jego zaniedbywana żona Greta ma dość jego zachowania i zdrad. Kobieta postanawia zmienić to i zacząć żyć po swojemu.

Czy ta charakterna dwójka znajdzie własną drogę do szczęścia? Czy uczucia jakie skrywają na dnie swojej duszy wyjdą na jaw? Czy ten silny mężczyzna dowie się kto ich tak nienawidzi i krzywdzi?

Pani Feldman po raz kolejny udowodniła, że jej powieści są rewelacyjne i potrafią całkowicie pochłonąć czytelnika. Nie mogłam oderwać się od stronic książki, a historia okazała się prawdziwą petardą. Zakończenie jak zwykle daje do myślenia i rozbudza wyobraźnię. Oby nie trzeba było zbyt długo wyczekiwać na trzeci tom, gdyż moje pragnienie rozwikłania tajemnic jak i poznanie odpowiedzi na dręczące mnie pytania jest ogromna.

Drugi tom w niczym nie ustępuje pierwszemu i jest napisany lekkim i przystępnym stylem. Fabuła trzyma w napięciu, przepełniona jest wieloma zaskakującymi wątkami i nawet przez moment nie przynudza.

Postaci są wspaniale wykreowane, silne i waleczne, dostarczają niezapomnianych wrażeń i emocji. Raz rozpływałam się w zachwytach, innym razem miałam ochotę nimi potrząsnąć, nawet przywalić, by wreszcie coś zmienili w swoim życiu i postępowaniu.
Rozumiem, że w ich mrocznym świecie ciężko o zaufanie i szczerość, ale czasami dobrze jest mieć oparcie w bliskiej osobie.

Uwielbiam dzieła autorki, które trafiają prosto w moje serce, zachwycają dynamiczną akcją i tym, że ciągle coś się dzieje. Nic nie jest tu przewidywalne i oklepane, chociaż wątek mafii jest dosyć częsty we współczesnych powieściach.
Zachęcam was do przeczytania obu części. Polecam!

Informacje dodatkowe o Felix. Mroczna zemsta:

Kup książkę Felix. Mroczna zemsta

Zachłanny gracz
Iwona Feldmann0
Okładka ksiązki - Zachłanny gracz

Linda wcale nie chciała iść na spotkanie klasowe zorganizowane po dziesięciu latach od zakończenia gimnazjum. Jednak jej przyjaciółka Maria nie dała za...

Władca czasu
Iwona Feldmann0
Okładka ksiązki - Władca czasu

Opowieść o mieście, gdzie zwalnia czas, a serca nadal szaleją. Zabytkowa Kopalnia Srebra i Ołowiu drży w posadach, gdy władca czasu budzi się z niekończącego...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis