Felix. Mroczna zemsta

Tom 2 cyklu Władcy Półświatka

Muszę przyznać, że tom pierwszy mnie mocno zaskoczył a końcówka rozbiła emocjonalnie. Dlatego z niecierpliwością czekałam na tom drugi, by poznać dalsze losy Grety i Felixa. Czy się nie zawiodłam? Kolejny tom jest równie emocjonalny. Czy lepszy? A może słabszy? To już musicie ocenić sami. Jedno jest pewne to będzie jazda bez trzymanki.

Greta to młoda dziewczyna, która ojciec wydał za mąż za Felixa. Miało to zapewnić jej ochronę przed Lutorem. Niebezpieczeństwo, i szybkie nieoczekiwane decyzje zagmatwały jej życiem. W dodatku nie może pogodzić się z tym, że Felix ja odrzucił.

Felix po śmierci brata pragnie zemsty. Musi także sam zadbać o swoje interesy a jego prawą ręką staje się kuzyn Marcel. W dodatku ktoś dalej mu zagraża. Felix z jednej strony pragnie Grety z drugiej odrzuca ją. Co nim kieruje? Kiedy w ich kręgu pojawia się Eryk musi nie tylko bronić interesów ale i Grety. Kim jest Eryk i czemu tak zależy mu na Grecie?

Muszę przyznać, że autorka zaskoczyła mnie zupełnie. Mamy tu sporo intryg, część niejasnych zdarzeń, które aż się proszą o wyjaśnienie. Sama fabuła poprowadzona jest z punktu widzenie głównych bohaterów, są przeskoki w czasie do wydarzeń wcześniejszych,. Oprócz Grety pi Felixa pojawiają się rozdziały z punktu widzenia innych bohaterów, co wprowadza ciekawy i intrygujący wątek. Nie wszystko jest rozstrzygnięcie. Sporo mamy niejasności. Dodatkowo autorka wprowadziła nam kolejne tajemnice, kolejnych bohaterów, a powiązania  między jednymi a drugimi nadal niewyjaśnione. Muszę przyznać, że początkowo Felix nie przypadł mi do gustu. Bardziej niż jego polubiłam Vigo. W tomie drugim Felix dął się poznać z innej strony bardziej przyjemnej. Emocje, jakie się pojawiły między nim a Greta widać było gołym okiem. Pasowali do siebie jak dwie połówki jabłka, mimo że każde ma dość silna osobowość.

Fabuła bardzo dobrze przemyślana, autorka dawkuje nam fakty. Akcja goni akcję, a całość układa się w logiczną całość. I jak już myślimy, że wiemy wszystko, autorka robi nam znowu zamęt i wprowadza zamieszanie w losach bohaterów. Czy Felix i Greta odnajdą spokój? Kto zagraża Felixowi? Czy odnajdzie wroga? Jest wiele pytań. Na jedne znajdziemy odpowiedź, na inne nie . Dodatkowo pojawią się nowe pytanie i nowe tajemnice. Zakończenie szalenie intrygujące. Z jednej strony może to koniec z drugiej obstawiam, że będzie tom 3 i mam pewne przypuszczenie kto będzie jego głównym bohaterem. Polecam

Informacje dodatkowe o Felix. Mroczna zemsta:

Kup książkę Felix. Mroczna zemsta

Black Room
Iwona Feldmann0
Okładka ksiązki - Black Room

Black room Noah przeżył niesamowitą noc w pociągu z kobietą, której oczy go zachwyciły. Jakież było jego zdziwienie, gdy rano okazało się, że tej nocy...

Władca czasu
Iwona Feldmann0
Okładka ksiązki - Władca czasu

Opowieść o mieście, gdzie zwalnia czas, a serca nadal szaleją. Zabytkowa Kopalnia Srebra i Ołowiu drży w posadach, gdy władca czasu budzi się z niekończącego...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis