Figurantka

Tom 1 cyklu Figurantka

Autorkę znam z jej debiutu „1000 pierwszych szeptów”, który naprawdę mi się podobał. „Figurantka” to zupełnie inny gatunek. Czy będzie gorąco?

Główna bohaterka Alice staje się pionkiem w grze między FBI a kartelem narkotykowym. Z pomocą funkcjonariusza Bruce'a zamierza tę grę rozegrać na własnych warunkach.

Przyznam szczerze, że nie zachwyciła mnie ta powieść. Alice w zamyśle miała być kobietą przebojową, pewną siebie i niezależną, a wyszła na pustą lalkę, do tego kompletnie niezdecydowaną. Późnej jest minimalnie lepiej, ale do tego, by jakkolwiek emocjonalnie zaangażować się w wydarzenia z nią związane niestety u mnie nie było szans. To samo dotyczy agenta Bruce'a — samiec alfa, jakich wielu było i pewnie wielu po nim jeszcze będzie. Między nimi powinno iskrzyć, powinno czuć się jakąś chemię, nic takiego nie odczułam.

Pomysł autorka miała, bo to gdzieś tam widać, kartele narkotykowe, trochę strzelaniny, jakieś porwanie, negocjacje, tylko tak naprawdę te wątki są tak poprowadzone, że właściwie do niczego nie prowadzą, poza oczywistym już od pierwszej strony romansem między głównymi bohaterami. Dialogi też nie wypadają naturalnie, a „koleś” i „mała” chyba będą mi się śniły nocami. Od strony erotyki opisy też nie powaliły mnie na kolana, jest płasko, choć miało być ostro i gorąco.

Dlaczego ją doczytałam? Przy końcówce wreszcie coś drgnęło i finał naprawdę mi się spodobał. Czy sięgnę po kontynuację? Pewnie tak, bo liczę na to, że będzie lepiej. Wiem, że może!

Informacje dodatkowe o Figurantka:

Kup książkę Figurantka

Eter
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Eter

Senne, górskie miasteczko. Smutna rzeczywistość podupadających biznesów i poczucie beznadziei łączą się z dzikim mistycyzmem prastarych Karkonoszy. Samotnia...

Ryzykant
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Ryzykant

Cała Ameryka opleciona siecią spisków. Aniela Wilk powraca z drugim tomem porywającej, sensacyjno-erotycznej Figurantki. Bruce był agentem FBI. Przeszedł...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska