Finalistka

"Finalistka" to kolejna książka autorki z gatunku true crime .
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o fascynacji, która była tak wielka, że przerodziła się w obsesję i zakończyła zbrodnią.
Powieść oparta jest o historię Agnieszki Kotlarskiej, pierwszej Polki, która zwyciężyła w konkursie Miss International.
Lata 90-te
Agata Szklarska to Miss Polski, która po latach spędzonych za granicą wraca wraz z mężem do kraju.
Darek to mężczyzna, który od pierwszego spojrzenia zakochał się w Agacie. Mimo upływu czasu jego uczucie nie malało, a wręcz przeciwnie rodziła się w nim obsesja.
Autorka przenosi nas w czasie pokazując ówczesny świat show bisnesu i konsekwencji, który pozornie beztroski dla młodej dziewczyny okazał się bardzo niebezpieczny.
To bolesna historia kobiety,która była matka i żoną, która miała swoje marzenia, która była piękna... niestety przez to straciła życie.

Jak w każdej książce autorki poruszany jest jakiś problem społeczny i tego nie zabrakło też tutaj.
Autorka pokazuje świat w, którym pojęcie stalkingu nie funkcjonowało w polskim kodeksie karnym.
Niestety w dzisiejszych czasach każda z nas może być narażona i potencjalnie każdej z nas może się to przydarzyć.
"Życzę nam takiego świata, w którym będziemy czuły się bezpieczne, niezależnie od długości sukienki, koloru szminki czy głębokości dekoltu". Od autorki

Informacje dodatkowe o Finalistka:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-10-26
ISBN: 9788383182001
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Finalistka

Kup książkę Finalistka

Wszystkie pory uczuć. Jesień
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Wszystkie pory uczuć. Jesień

Życie Hani to z pozoru bajka. Niepewna siebie dziewczyna z domu dziecka wychodzi za zamożnego i atrakcyjnego wdowca, dostając to, czego nigdy nie miała...

Doktórka od familoków
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Doktórka od familoków

Opowieść o silnej i niezłomnej lekarce, która odważnie stanęła po stronie najsłabszych, choć mogły ją za to spotkać nieprzewidziane represje. Magdalena...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;