Głód

Ogromne wrażenie wywarła na mnie ta książka. Jak już zaczęłam to czytałam ją aż dotarłam do końca. Akcja jest ciekawa, trzyma w napięciu do samego końca, czasem budzi strach a nawet obrzydzenie. Zawsze wmawiam sobie, że nie lubię takich książek a jednak sięgam po nie i nie mogę się oderwać.
Historyczna wyprawa pionierów w Ameryce północnej jest treścią tej lektury. Autorka opisuje wyjazd grupy bogatszych rodzin wiosną 1846 roku z miasta Springfield. Wyruszają oni do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia i wzbogaceniu się. Trasa, którą wybrali nie należy do łatwych. Wciąż napotykają na swej drodze coraz to nowe problemy, wyzwania a nawet katastrofy. Natura nie sprzyjała karawanie, dlatego ich podróż stawała się zbyt niebezpieczna i zagrażała życiu. Gdy byli już udręczeni trudami podróży, zaczęło brakować jedzenia i śmierć czaiła się na każdym kroku, grupa pionierów zdecydowała się na coś potwornego czyli kanibalizm. Głód tak ich ogarnął, że czuli go nie tylko w żołądku ale i we krwi. Rządni ludzkiego mięsa popadli w szaleństwo.
Uważam, że książka jest godna uwagi. Nie jest ona przeznaczona dla ludzi zbyt wrażliwych i o słabych nerwach. Tutaj wszystko autorka przedstawia czytelnym językiem i bardzo realistycznie. Groza, ciężka, gęsta atmosfera, opętanie i desperacja bohaterów pozwala nam wczuć się w świat pionierów. Przeczytajcie, polecam!

Informacje dodatkowe o Głód:

Kup książkę Głód

Wieczni
Alma Katsu0
Okładka ksiązki - Wieczni

Miłość silniejsza od śmierci. Doktor Luke Findley na wieczornym dyżurze przyjmuje młodą kobietę, która przyznała się do zamordowania mężczyzny i porzucenia...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;