Grom i szkwał

Tom 2 cyklu Kraina Martwej Ziemi

"Grom i Szkwał" Jacka Łukawskiego to druga część serii Kraina Martwej Ziemi, zaskakująca jeszcze bardziej i naszpikowana chaosem i brakiem wytchnienia. Chociaż główni bohaterowie już wrócili z tzw. Martwicy, obszaru o wysokiej umieralności to nie oznacza końca ich życiowych zawirowań.
Już od pierwszych słów wczuwamy się w akcje, powrót Arthorna a wokół tak wiele się dzieje król nie żyje a zdrajcy zaatakowali królestwo. Ponieważ królewna Azura zniknęła a ona jest następczynią tronu Arthorn podejmuje decyzję, wraca do Martwicy. Sam bez kompanów oraz żadnego przygotowania ale z jednym ważnym celem. Czy znajdzie księżniczkę? I czy w ogóle ona będzie chciała z nim wrócić? Na te pytania Wam nie odpowiem, sami szukajcie odpowiedzi w książce.
Głównym bohaterem książki jest Arthon wojownik oddany państwu ale w tej części swoje 5 minut miała także księżniczka Azura która jakbyśmy to teraz nazwali przechodzi bunt nastolatki. Bardzo spodobała mi się ta postać i z ciekawością czytałam o zmianie jej z rozkapryszonej dziewuchy w godną następczynie tronu. Ale nie tylko księżniczka się zmieniła, Gerhard zaufany doradca króla także przeszedł ciekawą przemianę.
Powieść jest dość trudna i trzeba dobrze się skupić żeby ją zrozumieć, fakt że są momenty które czyta się na jednym tchu ale są też takie które czytałam na siłę i czasami miałam ochotę je pominąć. Za długo ciągną się nudne wątki i opisy a za mało jest akcji.
Oczywiście książka ma też swoje dobre strony, magia która pojawia się w całej książce i fantastyczne postacie takie jak powrotniki, smiki i wiły, tajemnicze rytuały te wszystkie wątki czyta się na prawdę z zainteresowaniem. Mi podobał się powrót faceta w zielonym kapeluszu oraz wspomnienia o latającym statku dowodzonym przez pirackiego kapitana.
Książkę przeczytałam całą i moje odczucia są mieszane, trudno jest mi ją polecić lub odradzić ponieważ fanką fantasy nie jestem ale dobrą książkę lubię, to Wy podejmijcie decyzje czy warto czy nie poświęcić na nią swój czas.

Informacje dodatkowe o Grom i szkwał:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-03-01
Ilustracje:Paweł Szcepanik/Rafał Szłapa/Jacek Łukawski
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Grom i szkwał

Kup książkę Grom i szkwał

Pieśń i krzyk
Jacek Łukawski0
Okładka ksiązki - Pieśń i krzyk

Gdy bogowie odwracają twarze, pieśń zwycięstwa i krzyk rozpaczy niosą się wśród bezkresu Martwej Ziemi. Arthorn, niegdyś przykładny oficer, po...

Odmęt
Jacek Łukawski0
Okładka ksiązki - Odmęt

Dziennikarz Damian Wolczuk ma ogromnego pecha. Jego życie prywatne wali się w gruzy, później traci pracę i przegrywa proces o zniesławienie. W poszukiwaniu...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz