Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie

Hanka Ordonówna to według mnie mistrzyni sceny kabaretowej i wieczna marzycielka, która od samego początku pragnęła być gwiazdą estrady.

Pani Katarzyna Droga autorka książki pt. '' Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie'' zaprasza Czytelników, aby mogli przyjrzeć się z bliska głównej bohaterce, którą była w latach dwudziestych Hanka Ordonówna.

Książka ta składa się z 3 części podzielonych na rozdziały, w których to śledzimy losy Marii Pietruszyńskiej. Nazwa imienia i nazwiska artystycznego została zmieniona na Anna Ordon- Hanka Ordonówna.

Uważam, że jest to dobrze napisana powieść, w której odkrywamy, kim była naprawdę Hanka Ordonówna, jaka była, czego oczekiwała od życia, jej uczucia, co myślała na temat swojego życia zawodowego, jak i rodzinnego, z kim się przyjaźniła, kogo kochała i za co?

Czytając, tę powieść odnosi się wrażenie, że uczestniczymy w bierny sposób w życiu zawodowym, jak i prywatnym artystki, która musiała pokonać wszelkiego rodzaju zawodowe przeszkody oraz problemy zdrowotne.

Książka zawiera mało informacji na temat repertuaru piosenkarki.

Dobrym uzupełnieniem byłoby zamieszczenie fotografii dokumentujących życie estradowe Hanki Ordonównej.

Autorka głównie skupiła się na prywatnej sferze życia bohaterki.

Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-06-03
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Ilustracje:brak
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie

Kup książkę Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Silne, odważne, z niezwykłymi historiami medycznymi i doświadczeniami wojennymi. Życiorysy lekarek stanowią niezwykłą inspirację dla współczesnego czytelnika...

Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej

,,Pisany ci blondyn i mnóstwo pomyłek. Wszystko będzie nie tak. Będziesz mieć zawód inny niż ze szkoły, ale da ci sławę. Żyć będziesz krótko, ale przygód...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis