Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Pióro Camilli Läckberg pokochałam już podczas naszego pierwszego spotkania i ogromnie się cieszę, że jeszcze sporo jej książek mam na półce do przeczytania. Tym razem autorka postawiła jednak na krótką formę i zaprezentowała nam dwa opowiadania.

Ja nie ukrywam, że akurat za tą formą średnio przepadam i bardzo rzadko po nią sięgam, ale widząc nazwisko autorki nie mogłam nie spróbować. Jeśli kiedykolwiek miałabym polubić opowiadania, to chyba właśnie dzięki temu, co otrzymałam w tej książce!🔥

“Idziesz do więzienia” to historia czwórki przyjaciół, spędzających ze sobą sylwestra. W kameralnym gronie jedzą, piją i grają w Monopoly, podczas gdy w domu obok koniec roku świętują ich rodzice. Przyjaciele znają się od lat, ale dopiero tej nocy poznają swoje najskrytsze tajemnice. Okazuje się, że każde z nich ma o coś żal do swoich rodziców. W ich głowach układa się przerażający plan, mający zwrócić im szczęście i wolność.

Co to była za historia! Totalnie przepadłam i nawet nie wiem kiedy pochłonęłam to opowiadanie w całości. 💣

“Kobiety bez litości” to z kolei opowieść o trzech bohaterkach i ich nieudanych małżeństwach. Ingrid poświęciła karierę dla rodziny, za co jej mąż odpłacił się niewiernością. Victoria poślubiła nieznajomego, aby wyrwać się z Rosji. Nie wiedziała, że pakuje się z deszczu pod rynnę. Brigitta od lat w milczeniu przyjmuje ciosy męża. Kiedy odkrywa, że unikaniem lekarzy zafundowała sobie raka, coś w niej pęka. Chęć uwolnienia się z codziennego koszmaru łączy trzy z pozoru niezależne kobiety, kiedy okazuje się, że mogą pomóc sobie nawzajem. 🤫

Autorka po mistrzowsku buduje napięcie i tworzy niesamowity klimat. Te historie, mimo, że krótkie, są przepełnione emocjami i jak dla mnie stanowią świetny materiał na dłuższą formę literacką. Książka tak naprawdę do przeczytania w jedno popołudnie, bo jak już się zacznie, to naprawdę ciężko się oderwać.

Informacje dodatkowe o Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-08-11
Tytuł oryginału: Kvinnor utan nad * G i fängelse
Dodał/a opinię: alliwantisbooks

Zobacz opinie o książce Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Kup książkę Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Zamieć śnieżna i woń migdałów
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Zamieć śnieżna i woń migdałów

Zamieć śnieżna i woń migdałów to urocza nowela w stylu Agathy Christie, luźno powiązana z serią o Fjallbacce. Na tydzień przed świętami Martin Mohlin...

Syrenka
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Syrenka

Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbacka! W Fjällbacka w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Mimo wysiłków Patrika...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis