Nie jest to może najszybsza i najłatwiejsza lektura jaką można znaleźć, ale zdecydowanie warta poświęcenia jej czasu. Ilość faktów, liczb i zaskakujących wniosków upakowane na tych 400 stronach potrafi zawrócić w głowie. Dla znawców tematu to kolejny ważny głos w dyskusji, a dla laików skarbnica wiedzy na temat funkcjonowania dzisiejszego świata. Poruszane tematy to m.in. paliwa i elektryczność, wytwarzanie żywności, środowisko, globalizacja i rozważania, co przyniesie przyszłość.

Autor posiada wiedzę i doświadczenie, da się to odczuć na każdej stronie. Ode mnie tylko jedna drobna uwaga - pomimo zapewnień o obiektywności i "realistycznym spojrzeniu", wydawało mi się, że nie zawsze tego się trzymał, np. za szybko kończył jakiś temat, ale też wiem, że nie sposób całej książki poświęcić jednemu zjawisku, nie taki był jej koncept. Wszystkie wiadomości na pewno dają do myślenia, inspirują do dalszych poszukiwań wiedzy i przede wszystkim są aktualne - poruszają problemy naszego współczesnego świata.

Jeśli ktoś lubi literaturę faktu i chciałby żyć bardziej świadomie, jak najbardziej polecam.

Informacje dodatkowe o Jak naprawdę działa świat. Przewodnik po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: How the World Really Works: A Scientist's Guide to Our Past, Present and Future
Tłumaczenie: Dariusz Rossowski
Dodał/a opinię: mysilicielka

Tagi: Literatura faktu publicystyka ekologia paliwo energia

Zobacz opinie o książce Jak naprawdę działa świat. Przewodnik po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

Kup książkę Jak naprawdę działa świat. Przewodnik po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

Tworzenie bogatego świata. Perspektywy w ekonomii, przemyśle, środowisku
Vaclav Smil0
Okładka ksiązki - Tworzenie bogatego świata. Perspektywy w ekonomii, przemyśle, środowisku

Bestseller polecany przez Billa Gatesa! Wierzymy, że gigatony betonu, żelaza i szkła, które zużyliśmy do budowy nowoczesności, zagwarantują nam nieśmiertelność...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska