Mark Freestone „Jak rozpoznać psychopatę”

Jak postrzegacie psychopatę?

Świetna książka o człowieku, który zagłębia się w naturę psychopatów. Opisuje siedem konkretnych przypadków. W celu bezpieczeństwa nazwiska zostały zmienione.

„Każdy z nich przynajmniej raz dotkliwie skrzywdził drugiego człowieka. Żaden nie pojmuje, dlaczego reszta społeczeństwa ma z tym taki problem.”

Autor nie jest ani psychologiem, ani psychiatrą. Z wykształcenia jest socjologiem, który przekazuje nam swoje wrażenia po spotkaniach z ludźmi przebywających w zamkniętych oddziałach i więzieniach. Choć nie doszukamy się psychologicznego studium przypadku to Freestone odwołuje się do słów i opinii innych psychologów. Przygląda się kwestiom wychowania, pochodzenia, cech charakteru pacjentów. Rozważa różnice między mężczyzną i kobietą, co jest bardzo fascynujące.

Czytało mi się przyjemnie zważywszy na to, że lektura nie jest czysto naukowa, to raczej pamiętnik z doświadczeń. Polecam gorąco! 🔥

Ciekawostka:
Autor podzielił się wiedzą, którą wykorzystano w brytyjskim serialu „Obsesja Eve” (adaptacja serii opowiadań "Villanelle" autorstwa Luke Jennings).

Informacje dodatkowe o Jak rozpoznać psychopatę. 7 typów niebezpiecznych umysłów, które nas fascynują i przerażają:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-02-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788328720589
Tytuł oryginału: Making a Psychopath. My Journey into 7 Dangerous Minds
Dodał/a opinię: Karolina Wawrowska

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Jak rozpoznać psychopatę. 7 typów niebezpiecznych umysłów, które nas fascynują i przerażają

Kup książkę Jak rozpoznać psychopatę. 7 typów niebezpiecznych umysłów, które nas fascynują i przerażają