Książka jest dość spor bo 300 str podzielonych na rozdziały. Najpierw mamy przemowę autora i wstęp. Potem rozdział pierwszy wprowadzający nas w psychopatię. Potem mamy 7 rozdziałów, które są poświęcone psychopatom: Paulowi zabójcy, Toniemu naciągaczowi, Jasonowi kłamcy, Arthurowie  pasożytowi, Danniemu osobowości z pogranicza, Angeli bezlitosnej, Eddiemu  z resocjalizowanemu. Potem mamy zakończenie rozdziałem, że psychopatia szkodzi zdrowiu. Są też przypisy i biografia.

Książka napisana jest przystępnym językiem. Oparta na wieloletniemu doświadczeniu autora , który pracował z takimi ludźmi. Informacje są dość ciekawe, napisane w ciekawy i interesujący sposób. Autor przybliżył nam psychopatię , nie tylko jako dział nauki ale poprzez prawdziwe i autentyczne przypadki wprowadził nas w ten świat. Autor pokazał nam jak psychopaci są inteligentni i potrafią nami manipulować osiągając swój sukces. Może mają dziwne motywacje, działają na pokrętny sposób ale osiągają to co sobie zaplanują. Pytanie jak? Autor starał się nam to przybliżyć i wyjaśnić. Czy mu się to udało? Musicie przekonać się sami.

Postacie opisane w książce są różnorodne. Mamy różne osobowości, różne typy psychopatów. Dlatego mamy całkiem dobry obraz jak oni działają. Czy po lekturze tej książki uda nam się rozpoznać psychopatę? Najpewniej nei ale zwrócimy uwagę na pewnie cech, które nam w tym mogą pomóc. Autor pokazał nam psychopatię od strony medycznej, społecznej oraz jaki ma ona wpływ na otoczenie. Obalił nam także stereotypy psychopaty.  Polecam

Informacje dodatkowe o Jak rozpoznać psychopatę. 7 typów niebezpiecznych umysłów, które nas fascynują i przerażają:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-02-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788328720589
Tytuł oryginału: Making a Psychopath. My Journey into 7 Dangerous Minds
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Jak rozpoznać psychopatę. 7 typów niebezpiecznych umysłów, które nas fascynują i przerażają

Kup książkę Jak rozpoznać psychopatę. 7 typów niebezpiecznych umysłów, które nas fascynują i przerażają

Powrót matki
Danuta Awolusi ;