Jego druga żona

Tom 2 cyklu Jego wysokość

Jego druga żona to drugi tom z serii arabskiej.
Po przeczytaniu książek mam takie wrażenie że Jego wysokość to wiedza teoretyczna a Jego druga żona to praktyka.

Izabella jako żona Omara przyjeżdża do jego pałacu, jednak jej mąż musiał nagle jechać do swojej matki z powodu problemów zdrowotnych więc Iza sama mierzy się z nową rzeczywistością. Ta okazuje się bardzo brutalna bo już w pierwszym dniu dowiaduje się że jej mąż ją okłamał, jest jego drugą żoną, pierwsza to młodziutka niepełnoletnia muzułmanka. Pierwsze zderzenie z prawdą o kulturze arabskiej, takich różnic kulturowych będzie wiele ale czy Izabella je przetrwa? Czy miłość do Jego wysokości przetrwa?

Jego druga żona to ciekawa pozycja, w tej części Omar pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Pokazuje że to on sprawuje całkowitą władzę nad żonami, on decyduje, pozwala, uświadamia, karze.
Izabella uświadamia sobie że takie życie to nie bajka, widzi na własne oczy brutalność, prawdziwość swojego męża.
W czasie poznawania się była świadoma jak wygląda życie żony muzułmanina,  ale wtedy była zakochana i pełna wiary że da rady. Jednak czyny Omara otworzyły jej oczy, traktuje swoją pierwszą żonę przedmiotowo, często ją karze fizycznie, musi dzielić się nim przez co ma coraz większe wątpliwość. To mocna, ciekawa część książki dwie kultury, dwa różne światy.

Jednak jak dla mnie ta książka ma jedną wielką wadę. Sceny seksu jak na mój gust za mocne, brutalne, a nawet można powiedzieć obrzydliwe. Trudne momenty do przebrnięcia.

Jego druga żona to ciekawa, dobra pozycja ale posiada wady.

Informacje dodatkowe o Jego druga żona:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-09-28
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Jego druga żona

Kup książkę Jego druga żona

Konkurs na żonę
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Konkurs na żonę

Przystojny trzydziestolatek szuka żony – czy przy okazji znajdzie miłość? Młody prawnik z Krakowa, Hugo Hajdukiewicz, planuje jak najszybciej zmienić...

Jesteś dla mnie wszystkim
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Jesteś dla mnie wszystkim

Patrick prosi Susan o rękę. Nareszcie! Świeżo upieczona narzeczona byłaby całkiem szczęśliwa, gdyby nie pewien problem... Kontrakt przedślubny, obowiązkowy...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;