"Jeśli to jest kobieta .... to czy tych, którzy ją torturowali, gwałcili i sprzedawali, można nazwać mężczyznami? Ludźmi? A jak nazwać nas, jeśli odwracamy wzrok, by nie widzieć dramatu tych, którzy żyją w tej części świata?"

"Jeśli to jest kobieta" to historia Marie- chrześcijanki, kobiety,  która została porwana i zniewolona przez państwo islamskie. Bita, torturowana, gwałcona przez swoich oprawców i właścicieli. Marie opowiada nie tylko o tym, co ja spotkało, jak była traktowana. Wraz z jej historią przewija się również obraz wojny w Iraku, powstanie ISIS i Al-Kaidy, prześladowanie chrześcijan, podczas których życie straciły nawet całe rodziny.
Dla mnie historia Marie jest przerażająca. Swoją opowieścią uświadamia nas, o tym co dzieje się w Iraku po dzień dzisiejszy, że w tym kraju kobiety nie mają żadnych praw, traktowane są jak przedmioty.
Z całego serca polecam Wam historię Marie, choć wiem, że to lektura nie dla wszystkich. Trzeba mieć naprawdę mocne nerwy, by przeczytać ją od początku do końca. I choć książka liczy zaledwie 260 str, to jest mocna, przerażająca i boleśnie prawdziwa. Z pewnością nie jeden z Was uroni łzę czytając o dwóch najgorszych latach z życia Marie. Nie jest to łatwa lektura, ale na pewno bardzo ważna.

Informacje dodatkowe o Jeśli to jest kobieta. Chrześcijanka. Niewolnica Państwa Islamskiego. Sprzedawana, wykorzystywana, torturowana:

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2021-11-16
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Literatura faktu

Zobacz opinie o książce Jeśli to jest kobieta. Chrześcijanka. Niewolnica Państwa Islamskiego. Sprzedawana, wykorzystywana, torturowana

Kup książkę Jeśli to jest kobieta. Chrześcijanka. Niewolnica Państwa Islamskiego. Sprzedawana, wykorzystywana, torturowana

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis