Jezioro Zapomnienie

Chyba każdy choć raz w życiu potrzebował wyjazdu z dala od wszystkich trosk i problemów by w spokoju naładować akumulatory i wyciszyć myśli.

Dzięki najnowszej powieści Joanny Tekieli przeniosłam się do iście magicznej krainy zlokalizowanej w niewielkiej wiosce Zapomna.

Główny bohater książki, infirmatyk Daniel nie należy do towarzyskich osób, najbardziej zaś ceni ciszę i spokój. Wytchnienie odnalazł zaś w domu od pokoleń należącym do jego rodziny.

Tam odpoczywa jego dusza. Ma bowiem wszystko czego potrzebuje. Ukochane miejsca, zmieniającą się wraz z porami roku przyrodę i zwierzęta noszące imiona z dramatów Szekspira.

Jedynym przyjacielem mężczyzny jest miejscowy lekarz-Karol.

Te dwie osoby są od siebie tak różne jak to tylko możliwe, a jednak ich przyjaźń jest wyjątkowo mocna i trwała.

Poukładany świat miejscowego dziwaka zaburza pojawianie się Igi- przebojowej i pełnej życia kobiety, która nosi wzorzyste ubrania i zadaje zbyt wiele pytań i jest w mniemaniu Orlicza niezwykle absorbująca. Na skutek zaistniałych okoliczności całą trójkę łaczy pewien sojusz, a jego celem jest ocalenie niezwykłego azylu Daniela. Czy ten plan uda się zrealizować?

Co połączy energiczną pisarkę i introwertycznego miłośnika przyrody?

Ależ to była piękna opowieść.

Pani Joanna ma niesamowity talent do tworzenia miejsc w których chciałoby się zatrzymać choć na chwilę i pomyśleć. Albo po prostu usiąść i poczytać zapominając o całym świecie.

"Jezioro Zapomnienie" zwiastowało kojącą lekturę idealną do tego by oderwać się od codziennych trosk . I takie właśnie było.

Ogromnym atutem tej historii jest nietuzinkowy, pełen kontrastów bohater ,a im bliżej go poznajemy tym ciekawiej.

Kolejne strony obfitują w piękno, opisują przepiękne rodzinne więzi i sprawiają, że kolejne rozdziały czyta się jednym tchem. Jakby tego było mało pojawia się również świetnie poprowadzony wątek kryminalny i oczywiście miłość gotowa przełamywać wszystkie bariery.

Jednym słowem wspaniała i po prostu wyjątkowa. Pełna piękna i emanująca ciepłem fabuła, która na długi czas zagości w pamięci i sercu

Polecam gorąco❣️

Informacje dodatkowe o Jezioro Zapomnienie: