Julia Krawiec (Tom 5). Debiutantka

Julia Krawiec powraca!

Sara, córka znanego polityka znika tuż przed swoimi osiemnastymi urodzinami. Wszyscy sądzą, że to kolejny wybryk rozpieszczonej dziewczyny. Jednak tym razem jest zupełnie inaczej, a wszystko wskazuje na to, że weszła w świat seks-biznesu. Lecz na terenie Kampinosu zostają odkryte zwłoki dwóch kobiet pochowanych we wspólnym grobie. Ubrane w białe ascetyczne koszule i srebrne medaliki zawieszone na szyi. Kto stoi za zabójstwami? Czy Julia Krawiec przeniknie do warszawskiego półświatka i odnajdzie odpowiedź na to pytanie? Czy mieszkańcy puszczy mają z tym coś wspólnego?

Jak ja uwielbiam książki Marty Zaborowskiej! Jej styl pisania jest dość prosty, ale dzięki genialnemu manewrowaniu słownictwem każda z książek wbija w fotel i zapada w pamięci.

„Debiutantka” to wielowątkowy i naprawdę rozbudowany kryminał, gdzie autorka stopniowo buduje napięcie. Jednak akcja jest wartka i bardzo wciągająca. Tym razem Zaborowska położyła duży nacisk na ukazanie tła społecznego oraz psychologiczna społeczeństwa wręcz zepsutego. Autorka pokazała brudy, które dzieją się w obok nad czy tego chcemy czy nie - narkotyki, przemoc, seks biznes, działalności kościoła, które wcale takie święte nie są… Widać, że wszystko zostało tutaj bardzo dobrze przemyślane i naprawdę w sposób genialny wplecione z fascynującą fabułę.

Jeżeli chodzi o bohaterów to są oni naprawdę bardzo dobrze wykreowani. Julia to postać z krwi i kości. Charaktery i sposób bycia postaci są prawdziwe, nie ma tutaj niczego sztucznego, a dialogi wypadają bardzo realnie. Czuć od nich każdą emocje, jak chociażby strach, samotność, walka o samych siebie, walka z demonami, które ich dręczą, czy nawet próba dostosowania się do innych nawet jeżeli ceną tego ma być zaprzepaszczenie siebie. Fanatyzm, zło, chęć zemsty… to wszystko nakręca niektórych z naszych bohaterów, a to w jaki sposób zostało to ukazane jest genialne.

„Debiutantka” to kolejna świetna książka na liście autorki. Czy, aby zapoznać się z tą częścią naprawdę trzeba znać poprzednie tomy? Nie, jednak zachęcam Was do tego, aby się z nimi zapoznać. Niemniej jednak „Debiutantka” to świetny kryminał, z którym bardzo mile spędzicie czas. Zdecydowanie polecam! 🖤

Informacje dodatkowe o Julia Krawiec (Tom 5). Debiutantka:

Kup książkę Julia Krawiec (Tom 5). Debiutantka

Rajskie ptaki
Marta Zaborowska0
Okładka ksiązki - Rajskie ptaki

Parna czerwcowa noc. W odrestaurowanym dworku miejscowych notabli odbywają się długo oczekiwane zaręczyny ich syna Eryka z piękną dziewczyną. Dom tonie...

Lęki podskórne
Marta Zaborowska0
Okładka ksiązki - Lęki podskórne

W noc swoich czterdziestych urodzin uznany scenarzysta teatralny Bernard Bielak trafia do szpitala w wyniku wypadku. . Po powrocie do domu opiekuje się...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis