Kamienne anioły

,,Kamienne anioły" Cristiny Ohlsson to ostatnia część trylogii ,,Szklane dzieci". Może jednak autorka pokusi się o napisanie kolejnych tomów, gdyż jej książki idealnie trafiają w gusta młodych czytelników (starszych również - z ręką na sercu przyznam, że polubiłam trójkę małych bohaterów i chętnie poznałabym ich kolejne perypetie). Trzeci tom, podobnie jak dwie poprzednie części, stanowi odrębną całość - można czytać go bez znajomości wcześniejszej fabuły. Tym razem akcja skupia się wokół Simony, która przed Wielkanocą przyjeżdża do mieszkającej samotnie w wielkim domu babci. Już pierwszego dnia zaczynają dziać się podejrzane rzeczy. Dziewczynce wydaje się, że słyszy dziwne odgłosy, w ogrodzie pojawia się tajemniczy osobnik, a znajdujące się przed domem kamienne posągi zaczynają... zmieniać swoje położenie. W wyjaśnieniu zagadkowych zjawisk pomagają Simonie przyjaciele, Billie i Aladdin. Tak jak w poprzednich tomach, cała trójka musi wykazać się odwagą, pomysłowością i sprytem, by ostatecznie odkryć tajemnicę sprzed lat. Akcja niezmiennie trzyma w napięciu i stopniowo narasta. Cristina Ohlsson kolejny raz udowodniła, że jest mistrzynią suspensu i znajomości dziecięcej psychiki. ,,Kamienne anioły" to jednak nie tylko historia z dreszczykiem i detektywistycznym zacięciem. To również wzruszająca, piękna i mądra powieść o więziach między ludźmi, o relacjach między dziećmi i dorosłymi, których świat najmłodszym często trudno jest zrozumieć. W całej trylogii autorka nie stroni od trudnych tematów związanych z chorobą i śmiercią bliskich, z żałobą, smutkiem, problemami finansowymi rodziców, a także z odmiennością kulturową - tematem jak najbardziej na czasie. Co ważne, pani Ohlsson nie traktuje tych problemów pobieżnie, są one udziałem i dorosłych, i dzieci, które nie żyją w oderwaniu od rzeczywistości, stopniowo dojrzewają i poznają otaczający świat wraz z jego radościami i dramatami. Całość napisana jest lekko, przystępnie, a jednocześnie ciekawie i z wyczuciem. Polecam jako rozrywkową i jednocześnie głęboką lekturę, po którą mogą sięgnąć czytelnicy w wielu od lat kilku do stu (i więcej):) BEATA IGIELSKA

Informacje dodatkowe o Kamienne anioły:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2016-09-23
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: allison

Zobacz opinie o książce Kamienne anioły

Kup książkę Kamienne anioły