Kaol III. Król ekscentryk

„Karol III. Król ekscentryk” to kolejna biografia Iwony Kienzler, którą miałam przyjemność czytać i ponownie mnie zachwyciła! Co najważniejsze styl pisanych przez autorkę biografii jest tak lekki i przyjemny, ona potrafi nas wciągnąć w świat prezentowanej osoby bardziej, niż wciąga nas niejeden kryminał, czy romans! Mnie autorka kupiła zdecydowanie i jestem pewna, że po kolejne książki autorki będę sięgała w ciemno!
Rodzina Windsorów niezwykle mnie intryguje i przyznam szczerze, że uwielbiam sięgać po kolejne publikacje pojawiające się na rynku, które ich dotyczą, a pojawiają się w ostatnim czasie coraz częściej! Karol III od najmłodszych lat świadomy był tego, że ma wyrosnąć na króla, w tym kierunku był wychowywany, przez co został również pozbawiony wielu aspektów, głównie, jeśli chodzi o życie dziecięce. Od narodzin bowiem przygotowywany był do objęcia tronu. Wychowywanie w rodzinie królewskiej odbiega jednak w znacznym stopniu od wyidealizowanej wizji, która tkwi w wyobraźni większości. W przypadku Karola było to głównie dzieciństwo, w którym wychowywanym był przez nianie, pozbawiony bliskich relacji z rodzicami. Niestety w dorosłości również zdecydowano za niego, gdyż wybranka jego serca okazała się nie być wystarczająca dla królewskiej rodziny, wyboru dokonano za niego. Unieszczęśliwiono tym samym wiele osób, bo nie chodziło tylko o Karola, ale również o Dianę, która od tej pory tkwiła w małżeństwie, u boku mężczyzny, który jej nie kochał. Camilla również nie zniknęła z jego życia, a stała wciąż obok.
Król Karol, który zawsze pozostawał nieco w cieniu. Nigdy nie mówiono najwięcej o nim, całą uwagę publiczności kradły kobiety wokół niego. Głośno zawsze było bowiem o księżnej Dianie, która skradła serca miłośników rodziny królewskiej, ale również nigdy nie ustawały plotki o jego romansie z Camilla. Karol jednak sam w sobie, przy bliższym poznaniu okazuje się niezwykle interesującą osobą, która jest wszechstronnie uzdolniona, o czym mało kto wie.
Iwona Kienzler w tej biografii przedstawia nam zupełnie inne, nowe spojrzenie na Króla Karola III, który okazuje się zdecydowanie ciekawszą postacią, aniżeli większość zakładała. Ponadto sama biografia jest napisana w niezwykle interesujący, przyciągający uwagę sposób, co jeszcze bardziej podnosi jej wartość.
Dla mnie, autorka pisząc „Karol III. Król ekscentryk” wykonała ogrom pracy, która przybliża czytelnikowi niezwykle ciekawą postać. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się królewską rodziną, ale również dla miłośników świetnie napisanych biografii! Mnie zachwyciła i zdecydowanie polecam!!

Informacje dodatkowe o Kaol III. Król ekscentryk:

Zobacz opinie o książce Kaol III. Król ekscentryk

Kup książkę Kaol III. Król ekscentryk

True Monsters. Sznur.
I0
Okładka ksiązki - True Monsters. Sznur.

Seryjni mordercy, psychopaci, szaleńcy. Prawdziwe potwory są wśród nas! Opowiadanie przedstawia nieprawdopodobną historię Dennisa Radera, amerykańskiego...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis