Każde twoje słowo

„Każde twoje słowo” to książka opowiadająca historię zdolnej artystki Karoliny, która porzuciła sztukę dla kariery w korporacji. Jej życie jest na pozór poukładane, jednak zmaga się ona z wieloma lękami i boi się ufać ludziom przez wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości. Wszystko jednak się zmienia, kiedy spotyka nowego właściciela firmy. Okazuje się nim Jack Stowe – mężczyzna, przez którego życie Karoliny przybrało całkiem inny obrót niż planowała. Co miało miejsce w przeszłości, że tak mocno wpłynęło na kobietę i czy relacja jej i Jacka to definitywnie zamknięta sprawa?

To niesamowite jak mi się dobrze czytało tę pozycję. Bardzo pasowała tutaj dwutorowość powieści, gdzie wydarzenia aktualne przeplatały się z tymi z przeszłości. Pozwoliło to nam krok po kroku poznawać przeżycia bohaterów oraz dopiero na koniec, na deser otrzymać wyjaśnienie zdarzenia, które tak poróżniło głównych bohaterów.

Czasami w życiu podejmujemy złe decyzje, przyjaciele, których uważaliśmy za prawdziwych, okazują się myślącymi o sobie egoistami, a jedna plotka może prowadzić do ogromnych konsekwencji i niedomówień. Autorka w przepiękny sposób poprowadziła historię, powodując systematyczny wzrost napięcia i coraz większe chęci poznania tego najważniejszego wydarzenia, które przesądziło o dalszych losach bohaterów.

Całość napisana jest bardzo prostym językiem, nie ma tu owijania w bawełnę i zbędnych opisów, autorka prowadzi czytelnika od początku do końca, jednak nie brakuje momentów na własne przemyślenia i domysły, które następnie można bardzo szybko zweryfikować.

Zdarzenia opisane w tej książce mogły się zdarzyć naprawdę. Mogły spotkać mnie albo Ciebie, ale pokazały zarówno to, co w ludziach jest najlepszego, jak i najgorszego. Czasami ci dobrzy ludzie otrzymują wiele cierpienia od tych złych nie zdając sobie z tego sprawy. Nie zawsze w życiu łatwo jest podejmować decyzje, jeśli kierujemy się nie tylko swoim dobrem a również dobrem najbliższych nam osób, zwłaszcza, kiedy nie otrzymujemy podobnego wsparcia od nich.

Zakończenie natomiast rozwiało wszelkie moje niepokoje i bardzo wzruszyło. Jestem bardzo ciekawa jakby mogły potoczyć się dalsze losy bohaterów, ale tego zapewne się nie dowiem.

Moim zdaniem jest to bardzo piękna i wartościowa pozycja, uniwersalna i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Szczerze polecam!

Informacje dodatkowe o Każde twoje słowo:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-06-08
Dodał/a opinię: Anna Kubera

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Każde twoje słowo

Kup książkę Każde twoje słowo

Morderstwo i cała reszta
Marta Reich0
Okładka ksiązki - Morderstwo i cała reszta

Młoda redaktorka poczytnego pisma dla kobiet „Madame”, Pola Białohorska, niespodziewanie otrzymuje od szefa polecenie przeprowadzenia wywiadu...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska