Kaznodzieja

Lubicie skandynawskie kryminały?
Autorka uznawana jest za mistrzynię skandynawskiego kryminału.
"Kaznodzieja" to drugi tom cyklu o Fjallbace.
Miejscowości położonej na zachodnim wybrzeżu Szwecji.
Patrick kolejny raz staje przed skomplikowaną zagadką. Martwa kobieta znaleziona na szczątkach innych szkieletów. Rozwiązania nie ułatwię konflikt z rodziną, która może być zamieszana w zabójstwo.
Patrick tym razem rozwiązuje zagadkę bez Ericki, która jest przy nadziei i pielęgnuje ognisko domowe wraz z licznymi niespodziankami, które ją spotykają.
Patrick powoli poddaję się ponieważ nie może znaleźć sensu i rozwiązania. Nagle coś sprawia, że wszystko łączy się w całość. Zdarzenia sprzed wielu lat tworzą wspólną układankę.
Bardzo podoba mi się rozwinięcie ich wątku. Wszystko składa się w jedną całość.
Autorka sprytnie lawiruje postaciami i tym co się dzieje. Potrafi dać nadzieję, że wiemy jakie jest rozwiązanie tylko po to, aby zaraz wyprowadzić nas w pole.
Samo dojście do rozwiązania kto za wszystkim stoi nie było trudne, ale cała otoczka i budowanie fabuły super skonstruowane.
Bardzo podobały mi się rozdziały wydarzeń z przeszłości. Tylko na nich mogłaby powstać dobra książka.
Myślałam, że pierwszy tom był super, ale ten jest jeszcze lepszy. Jestem ciekawa kolejnych.

Informacje dodatkowe o Kaznodzieja:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Kaznodzieja

Kup książkę Kaznodzieja

Fjällbacka (tom 8). Fabrykantka aniołków
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Fjällbacka (tom 8). Fabrykantka aniołków

Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale...

Zamieć śnieżna i woń migdałów
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Zamieć śnieżna i woń migdałów

Zamieć śnieżna i woń migdałów to urocza nowela w stylu Agathy Christie, luźno powiązana z serią o Fjallbacce. Na tydzień przed świętami Martin Mohlin...