Kłopoty z nieznajomym

Czytając książkę autorstwa Pani Maji Kotarskiej pt. '' Kłopoty z nieznajomym'' odnosiłam takie wrażenie, że faktycznie ja sama znalazłam się w tym niezrozumiałym dla mnie świecie pełnym opisanych początkowych dziwacznych sytuacji związanych z obecnością nieznajomego tajemniczego gościa.

Główną występującą w tej powieści kryminalnej jest 32- letnia bohaterka imieniem Marta. Przeżywa ona wiele zaskoczeń po spotkaniu w cztery oczy z przystojnym nieznajomym brunetem, w którym to jej obecne życie staje się niespodziewanym dramatem zamienionym w wieczny koszmar niepewności, co nastąpi potem.

W tej oto powieści kryminalnej została poruszona przez autorkę tematyka odczuwania braku miłości, z którą boryka się Marta, a dodatkowo muszę nadmienić, że uczucie to towarzyszy coraz bardziej w dzisiejszym społeczeństwie i jest odczuwalne.

Marta, co prawda posiada przyjaciela, na którego może liczyć w każdej sytuacji oraz przyjaciółkę babci, ale czy jej to wystarczy, aby mogła czuć poczucie zadowolenia z nimi?

Czy to, co spotkało, Martę powoduje w niej zmiany na dobre w kwestii zaufania, aby mogła poczuć się na nowo bezpiecznie?

Z twórczością Pani i Maji Kotarskiej zapoznałam się z miłą chęcią, gdyż potrafi ona stworzyć klimat tak, aby ja jako jej odbiorczyni poczuła dreszczyk emocji, który początkowo był dla mnie taki, że się w nim pogubiłam w opisywanym przez nią głównym wątku dotyczących skomplikowanych losów Marty.

Przyznam, że ujęły mnie pozytywnie skonstruowane teksty dialogowe i myślę, że to pomogło zbudować wyrazistość niektórych występujących w tej powieści kryminalnej drugoplanowych bohaterów.

Tę kryminalną powieść czytało mi się bardzo szybko, gdyż podobał mi się styl autorki, w jakim stworzyła sytuacje humorystyczne.

Polubiłam Martę za to, że potrafi się określić, jest odważna w wyrażaniu swojego zdania, zachowując nieco lekki dystans, a czy to pozwoli jej na to, aby mogła pozwolić sobie na doznanie jeszcze szczęścia, na które w miłości na zasługuje, o tym warto, się przekonać czytając tę oto kryminalną powieść.

Informacje dodatkowe o Kłopoty z nieznajomym:

Wydawnictwo: SOL
Data wydania: 2009-10-31
ISBN: 978-83-61930-06-8
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Kłopoty z nieznajomym

Kup książkę Kłopoty z nieznajomym

...żaden człowiek nie może być własnością drugiego, nawet jeśli posiada zatwierdzony prawem akt małżeństwa.

Randka w ciemno
Maja Kotarska0
Okładka ksiązki - Randka w ciemno

Pełna niespodzianek i pozytywnej energii komedia romantyczna. Majka właśnie przeżyła zawód miłosny. Jej przyjaciółki wpadły więc na pomysł, aby, dla poprawienia...

Ostrożnie z marzeniami
Maja Kotarska0
Okładka ksiązki - Ostrożnie z marzeniami

Zaczęło się całkiem niewinnie, od przejęcia spadku po zmarłym wujku. Agnieszka przez krótką chwilę uważała, że uśmiechnęła się do niej Fortuna... Zmieniła...