Kobieta, którą byłam

KOBIETA, KTÓRĄ BYLAM
Kerry Fisher
Literackie

"Kobieta, którą byłam" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.
Byłam bardzo ciekawa jak pisze autorka o której tak głośno.
To historia trzech kobiet z osiedla Parkview Road. Kobiet o różnym spojrzeniu na świat, o odmiennych poglądach i wartościach.
Kate wraz z nastoletnią córką musiała uciekać i przeprowadzić się na drugi koniec kraju. Zmieniła nawet nazwisko, aby zamieszkać wśród ludzi, którzy nic o nich nie wiedzą. Pracuje jako ratowniczka.
Gizela i Sally to żyjące w blasku social mediów sąsiadeczki. Dla nich wszystko musi być idealne i na poziomie. Facebook to miejsce, gdzie chwalą się dosłownie wszystkim. Non stop zamieszczają posty gdzie są, co robią, co kupiły, co dostały, gdzie wyjeżdżają. Wprost idealne życie.
Mimo, iż życie Kate jest zupełnie inne od życia sąsiadek to przyjaźnią się.
Czy coś jest w stanie zburzyć ich przyjaźń? Czy nieoczekiwane wydarzenia nadużyją zaufanie? Czy Kate ucieknie przed przeszłością?

Przyznam, że początkowo książka mnie nie wciągnęła. Perspektywa życia trzech kobiet różniących się i opowiadających swoje problemy. Jednak z kolejnymi rozdziałami robiło się coraz ciekawiej i byłam bardzo ciekawa tajemnic każdej z nich. Autorka ma dosyć lekki styl co jest dużym plusem, ponieważ książkę czyta się bardzo przyjemnie. Świetnie wykreowała bohaterki, nie ukrywam, że to Kate i jej historia skradła moje serce.
Autorka stworzyła powieść, która po części może być przestrogą, a po części pokazaniem, że może warto zatrzymać się na chwilę. Zastanowić co chcemy pokazać światu, a co chcemy zachować dla siebie. Nie wszystko co widzimy na profilach fb to życie codzienne. Starajmy się odróżnić życie w świecie realnym od tego "wirtualnego".

Informacje dodatkowe o Kobieta, którą byłam:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2022-02-23
Tytuł oryginału: The Woman I Was Before
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Kobieta, którą byłam

Kup książkę Kobieta, którą byłam

Matka (prawie) idealna
Kerry Fisher0
Okładka ksiązki - Matka (prawie) idealna

Romantyczna komedia, która cudownie poprawia nastrój. A przy tym niesamowicie zabawna! Maia zajmuje się sprzątaniem w bogatych domach. Pojawia się...

Posłuszna żona
Kerry Fisher0
Okładka ksiązki - Posłuszna żona

Wielka miłość, wspaniała rodzina i kłamstwa za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Świetnie napisana i mocno angażująca emocjonalnie powieść o przyjaźni...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;