Koneser

Tom 2 cyklu Burzyński i Majewski

"Koneser" ludzkiego ciała

"Koneser" Joanny Opiat-Bojarskiej to druga część cyklu z podkomisarzem Przemysławem Burzą Burzyńskim i posterunkowym Michałem Majewskim.

Czas wakacji kojarzy się z odpoczynkiem, podróżami, wygrzewaniem się na słońcu, spacerami po górskich szlakach albo z morskimi kąpielami. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na słodkie leniuchowanie. Niestety bohaterowie powieści Joanny Opiat-Bojarskiej - doświadczony Burzyński i niepokorny Majewski, muszą zająć się sprawą tajemniczych morderstw.

W lesie pod Poznaniem zostają znalezione niekompletne szczątki kobiety. Kilka dni później na terenie dawnego pruskiego fortu zostaje porzucone ciało mężczyzny bez narządów wewnętrznych, za to z wiadomością od mordercy. Sprawami, które początkowo nic nie łączy, zajmuje się policyjny duet - podkomisarz Burzyński i posterunkowy Majewski. Choć ich początki nie były łatwe, coraz lepiej się dogadują. Pomaga im antropolog sądowa Anita Broll, która wpada Majewskiemu w oko i imponuje mu swoją wiedzą.

Śledztwo przybiera nieoczekiwany obrót, a tropy prowadzą na ślad bezlitosnych handlarzy żywym towarem. W dodatku, pojawia się tajemniczy mężczyzna o nietypowych potrzebach, który chce zwrócić na siebie uwagę - w tym celu udziela wywiadu pewnej dziennikarce...

"Koneser" to mroczna powieść kryminalna, która skłania do refleksji na temat życia i śmierci. Tym razem autorka porusza problem handlu żywym towarem, a nawet posuwa się w swoich przemyśleniach nieco dalej. Powstaje pytanie, jak zachowalibyśmy się w obliczu tragedii opisywanych w książce - trudno to sobie nawet wyobrazić.

Widać, jak wiele pracy włożyła autorka w napisanie tej książki. Musiała zgłębić wiedzę z dziedziny antropologii sądowej oraz medycyny sądowej, by zaserwować czytelnikom dokładne opisy badania szczątków ludzkich oraz sekcji zwłok.

Dużym walorem lektury są świetnie skonstruowani bohaterowie - m.in. Przemysław Burza Burzyński, doświadczony policjant, który do tej pory przedkładał życie zawodowe nad prywatne, jednak teraz próbuje ocalić swoje małżeństwo; Michał Majewski, młody policjant z koneksjami, noszący drogie, modne ciuchy i złoty zegarek; Anita Broll, chłodna i zdystansowana antropolog sądowa, która namiesza w życiu obu policjantów.

Powieść czyta się w miarę szybko, gdyż jest napisana lekkim językiem. Joanna Opiat-Bojarska potrafi budować napięcie poprzez nagłe zwroty akcji, które zmieniają perspektywę o 180 stopni. Jak na dobry kryminał przystało, zakończenie jest zaskakujące. Książkę polecam miłośnikom powieści kryminalnych.

Warto wspomnieć, że "Koneser" to druga część cyklu z podkomisarzem Przemysławem Burzą Burzyńskim i posterunkowym Michałem Majewskim. Poprzednia to: "Gdzie jesteś, Leno?". Nie trzeba czytać tego cyklu po kolei, gdyż spokojnie można zrozumieć fabułę, jedynie wątek osobisty bohaterów jest kontynuowany.

Informacje dodatkowe o Koneser:

Kup książkę Koneser

Klub Wrednych Matek
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Klub Wrednych Matek

Nowy wymiar kobiecości Życie czterech przyjaciółek – Beaty, Karoliny, Sylwii i Kasi – toczy się wokół dzieci: tych posiadanych, oczekiwanych...

Kryształowi. Łatwy hajs
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Kryształowi. Łatwy hajs

"Zły pies wtrącił mnie do więzienia tylko dlatego, że nie chciałem zapłacić mu haraczu". Na portalu społecznościowym pojawia się post znanego judoki wzywający...