Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.

Lubicie chodzić po górach🏔️ i zdobywać szczyty🏔️? Mam doskonałą książeczkę o tej właśnie tematyce. Zarówno dla małych jak i dużych. Przede wszystkim, możecie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i spędzić rodzinnie czas ;) Zaciekawieni? To zapraszam na moją opinię ;)

To już drugi tom cyklu przygód Julki i Krzysia. Tym razem, nasi bohaterowie wspólnie z rodzicami postanawiają zdobyć polskie szczyty 🏔️ liczące powyżej 1000 m n.p.m. I tak udają się między innymi na Orlicę, Turbacz, Śnieżnik czy Rysy. Każda z tych wypraw, niesie ze sobą niesamowite przygody. Ponadto, za każdym razem, dzieci dowiadują się czegoś nowego i mogą zobaczyć wiele niespotykanych dotąd gatunków roślin i zwierząt. A wiecie, co jest najfajniejsze? Że po zdobyciu każdego ze szczytów 🏔️, wbijają pieczątki z miejsc, w których byli. Dzięki niemu, gdy zdobędą komplet stempelków, będą mogli odebrać odznakę, która potwierdza ich dokonania. Jesteście ciekawi, jakie jeszcze szczyty🏔️ zdobyli nasi mali podróżnicy? Chcecie poznać ich przygody? Czy macie ochotę na dobrą zabawę? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że ta lektura będzie dla Waszych pociech i dla Was bardzo interesująca ! 😃

Autor jak zwykle, w swoich książkach dla dzieci postawił na zabawę, aktywne spędzanie czasu, przyjemności a także naukę. Z książeczki dowiadujemy się, jakie mamy szczyty 🏔️ liczące ponad 1000 m n.p.m. na terenie naszego kraju. W jaki sposób należy się poprawnie przygotować, by móc wyruszyć w góry.🏔️ Oraz co możemy spotkać w poszczególnych miejscach. Ponadto Autor zwraca też uwagę na nasze zdrowie. Jeżeli nie czujemy się pewnie by wejść na dany szczyt, lepiej jest zdecydowanie zawrócić. I za jakiś czas spróbować ponownie się na niego wdrapać. Nie należy narażać naszego zdrowia, bo mamy je tylko jedno i należy o nie odpowiednio dbać.

Bardzo podoba mi się pomysł, że na końcu publikacji znajdziemy miejsce na nasze pieczątki. Jeśli jesteście miłośnikami gór🏔️, to wspólnie z waszymi pociechami możecie zdobywać górskie szczyty🏔️. A gdy wam się to uda, odpowiednio go podstemplujecie. Uważam to za świetną zabawę a przy tym motywację do wspinania się ;) Na końcu książeczki, znajdziemy również quiz, w który możemy się bawić na naszymi pociechami po przeczytaniu lektury. Po nim będzie doskonale wiadomo, czy nasze dzieci, słuchały z uwagą tego, co im czytaliśmy. Jest to świetne utrwalanie wiedzy i na pewno nie raz, będzie można z tej pozycji skorzystać.

Cenie bardzo książki Autora dla dzieci, gdyż zawiera w nich wszystko to, co lubię. Jest czas zarówno na zabawę jak i na naukę. Są kreatywne zajęcia do wspólnego wykonywania razem z dziećmi. Całości dopełniają pięknie wykonane ilustracje. Każda z historii jest zawsze wartościowa i dopracowana w najmniejszym szczególe. Ponadto uczę się z nich również ja. W prosty i przystępny sposób poszerzam swoją wiedzę na temat polskich gór🏔️ i mam co raz więcej pomysłów, gdzie jeszcze mogę pojechać ;) Z niecierpliwością oczekuję kolejnych książek Pana Marka, bo jestem ogromnie ciekawa, gdzie tym razem się przeniesiemy ;) Jako, że mieszkam nad morzem, marzy mi się książeczka o latarniach morskich... Kto wie 😁 Póki co, ogromnie Was zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę o szczytach polskich🏔️ liczących ponad 1000 m. Myślę, że świetnie spędzicie z niay czas i tak jak ja, dowiecie się wielu ciekawych rzeczy ;) Polecam Wam gorąco i bardzo dziękuję Autorowi za zaufanie i za możliwość patronowania tak wartościowej pozycji. ;) Z czystym sumieniem przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😃🏔️

Informacje dodatkowe o Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-07-31
Dodał/a opinię: Natalia Strągowska

Zobacz opinie o książce Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.

Kup książkę Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.

Kosmoliski
Marek Marcinowski 0
Okładka ksiązki - Kosmoliski

Piżamka jest? Gotowi do snu? Super! Kosmoliski zakręcą srebrnymi ogonami, aż posypie się gwiezdny pył, a wtedy zabiorą Was w kosmos na nieziemską przygodę...

Podwodny świat
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Podwodny świat

"Podwodny świat" to książeczka pełna wpadających w ucho, uroczych rymowanek, która w lekki i zabawny sposób wprowadzi młodego czytelnika w niesamowity...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska