Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru

„ -Pamiętam też, jak w gabinecie Kotańskiego rozsiadł się raz psycholog, który wydał książkę o narkomanii - dodaje. Psycholog zapytał Kotana, co o niej sądzi, a Kotański powiedział mu wprost, że jest słaba jak cholera. Autor tej książki tak się wtedy wkurzył na Kotańskiego, że go opluł! A Kotański, zamiast wyrzucić go z gabinetu, napluł na niego w odwecie. W związku z tym ten psycholog znów go opluł! I tak stali i na siebie pluli!
- Anna Kamińska, Kotański - Bóg, Ojciec, Konfrontacja.

Sięgnęłam po biografię Kotana z dwóch powodów: pierwszy - Anna Kamińska świetnie pisze i jest moją ulubioną „biograferką”, drugi - słyszałam o Monarze i postaci Kotańskiego za sprawą „Pamiętnika Narkomanki” Barbary Rosiek.

Obraz jaki kreuje w mojej głowie jego postać świetnie opisuje cytat, który zawarłam na początku recenzji, bowiem Kotan taki był - lubił konfrontacje, lubił bronić swoich racji, ale najbardziej lubił bronić ludzi z marginesu.

Na początku był Monar - organizacja, która uratowała życie wielu narkomanom. Potem Stowarzyszenie Solidarni Plus - pomagające osobom z wirusem HIV ( co ciekawe, czytając o wirusie, który dopiero co dotarł do Polski można odnieść wrażenie, że schemat ludzkich zachowań, strachu i obrony się powiela). Ostatni projekt Marka to Markot - pomagający bezdomnym.

Kotan bez wątpienia był pionierem w pomocy potrzebującym, jednak owa książka pokazuje, że były momenty, w których dam potrzebował bliskości, zrozumienia, ponieważ w świetle jupiterów i jako prezes był też samotny. Czy otoczony mnóstwem osób był w 100% prawdziwym Markiem? Poszukajcie odpowiedzi w książce

Tak jak jest powiedziane w książce „zginął tak jak żył - gwałtownie, rozpędzony w drodze”.

19.08.2022 roku mija 20 lat od śmierci Marka Kotańskiego…

Informacje dodatkowe o Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: skyylet

Tagi: Radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków bóg

Zobacz opinie o książce Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru

Kup książkę Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru

Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak
Anna Kamińska0
Okładka ksiązki - Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak

Mówili o niej „Czarownica” — bo gadała ze zwierzętami oraz miała kruka terrorystę, który kradł złoto i atakował rowerzystów. Ponad trzydzieści...

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz
Anna Kamińska0
Okładka ksiązki - Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

,,Zginę w górach" -- mówiła. Dotrzymała słowa -- według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;