Krwawy rzeźnik

Książkę Petera Conradi przeczytałam kilka dni temu. Potrzebowałam chwili, by zastanowić się nad tym, jak ubrać w słowa to, o czym pisze autor. Przyznaję, że do tej pory nie słyszałam o Andrieju Czikatile. Gdyby Wydawnictwo Filia nie wydało książki to nie wiem, czy w ogóle bym się o nim kiedykolwiek dowiedziała.

Kim był Andriej Czikatiło?
Mąż, ojciec, kochający dziadek, z zawodu nauczyciel. Przez 12 lat, tuż pod nosem milicji, zamordował 53 osoby. Kim były jego ofiary ? Nie miał konkretnego przedziału wiekowego, pochodzenia czy też wyglądu zewnętrznego. Jego ofiarami głównie były dzieci, ale wśród ofiar znalazły się też kobiety i mężczyźni.
Andriej Czikatiło okrzyknięty został jednym z najbardziej okrutnych morderców XIX wieku.
W swojej książce Peter Conradi przybliża nam obraz Czikatiły. Autor przeprowadził mnóstwo wywiadów, przebrnął przez zapisy z rozpraw, dogłębnie analizując portret psychologiczny mordercy. W książce znajdziemy dokładne opisy jego makabrycznych zbrodni, dowiemy się jak przez ponad dekadę, Czikatilo wodził za nos milicję i był dla nich nieuchwytny, choć do zatrzymania go mieli wiele okazji.

"Krwawy rzeźnik" to świetny i naprawdę rzetelny reportaż, choć przyznaję, że nie dla każdego. Trzeba mieć mocne nerwy i żołądek, by zdecydować się na lekturę. Pełno w niej okrucieństwa, bólu, makabrycznych opisów, przerażająca i niewiarygodna historia. Mimo to, polecam bardzo, ja jestem zachwycona, i myślę, że fani gatunku również będą.

Informacje dodatkowe o Krwawy rzeźnik:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381957052
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Krwawy rzeźnik

Kup książkę Krwawy rzeźnik

Miłościwie nam panujący. Królewskie rody Europy
Peter Conradi0
Okładka ksiązki - Miłościwie nam panujący. Królewskie rody Europy

Tajemnice dworów królewskich Współautor  książki Jak zostać królem ( na podstawie której nakręcono słynny film z Colinem Firthem ) ukazuje dramaty, skandale...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis