Kto się kryje w lesie?

Kto się kryje w lesie? To książeczka przestrzenna – 3D, inaczej zwana też książeczką – rozkładanką lub typu „pop-up”. W ostatnim czasie mój synek zachwyca się tego typu publikacjami. Wszystko przez to, że są absolutnie oryginalne i zaskakujące, dla niego ciekawsze, aniżeli zwykłe książeczki z ilustracjami. Są pomysłowe, ciągle coś się dzieje, a w chwili otworzenia książki wyskakuje kartonowa ilustracja.

Książeczka ta dedykowana jest dla dzieciaków powyżej trzeciego roku życia, wszystko przez to, że jej elementy są delikatne i mogą zostać wpierw rozerwane, a później połknięte. Wydana jest w twardej oprawie, co sobie cenię w przypadku publikacji dla najmłodszych. Wiadomo, jak to dzieci potrafią zniszczyć i zabrudzić dosłownie wszystko, a taka okładka uchroni książeczkę przed zniszczeniem.

Mój synek jest zakochany w książeczkach – rozkładankach, dlatego i ta bardzo przypadła mu do gustu. Moim zdaniem minusem jest skąpa kolorystyka książeczki, wszystko jest w bieli, szarości, czerni, a jedyny żywszy kolor to żółty, a jak wiadomo, dzieciaki uwielbiają intensywne kolory. Drugim minusem dla niektórych może się okazać cena książki, niemniej książki przestrzenne nie należą do najtańszych

Pociecha całą swoją uwagę skupia na trójwymiarowych ilustracjach, które wyskakują na każdej stronie i zwracają uwagę na to, jakie zwierzęta można spotkać w lesie. Jednak integralną część historii stanowią bardzo krótkie wierszyki, pisane dużą czcionką, z których bije znane wszystkim przysłowie, że strach ma wielkie oczy, a to, czego się boimy, często wyolbrzymiamy, a później okazuje się, że niektóre rzeczy w ogóle nie są takie straszne, jak nam się wydawało. Książeczka poprzez swój niewielki rozmiar i lekkość idealnie wpasuje się w malutkie rączki dziecka. Ilustracje robią wrażenie, pobudzają ciekawość oraz co ważne, kreatywność. To świetna zabawa dla ciekawskich świata maluszków. Polecam.

Informacje dodatkowe o Kto się kryje w lesie?:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2017-01-25
Dodał/a opinię: Magnolia044

Zobacz opinie o książce Kto się kryje w lesie?

Kup książkę Kto się kryje w lesie?

Kto się kryje w wodzie?
Eryl Norris, Andy Mansfield0
Okładka ksiązki - Kto się kryje w wodzie?

Tajemnicze oczy patrzą z głębokiej wody. Czy ktoś nas obserwuje? Sprawdź, jakie zwierzęta wyskoczą z tej zabawnej książki!...