Kwestia ceny

Tom 2 cyklu Bezcenny

Pan Zygmunt Miłoszewski jest jednym z moich ulubionych autorów. Nasza znajomość zaczęła się od trylogii w prokuratorem Szackim, a następnie sięgnęłam po Domofon, który ciągle wspominam wchodząc do piwnicy u moich rodziców. Niestety Bezcenny wciąż przede mną, a teraz zdecydowałam się na sięgnąć po "Kwestię ceny".

Muszę przyznać, ze przeżyłam fantastyczna przygodę dzięki najnowszej książce pana Zygmunta. Przeczytanie jej zajęło mi chwilę, ale wynikało to z zastoju czytelniczego, jaki aktualnie panuje w moim życiu. Thriller przygodowy, bo tak właśnie określana jest ta powieść, którego akcja toczy się na morzu i odległej Syberii łącząc ze sobą Paryż, Warszawę i wiele innych zakątków świata. Czytanie tej książki było dla mnie ogromną przyjemnością. Postać Zofii była niezwykle interesująca, a wachlarz emocji, który jej towarzyszył sprawił, że jeszcze bardziej ją polubiłam. Jeśli chodzi o samą powieść, to autor wykonał naprawdę rewelacyjną robotę. Początkowo miałam mały problem z ilością postaci, która się pojawiła jednak za chwilę wszytko zaczęło układać się w bardzo spójną całość. Bardzo odpowiadało mi również poczucie humoru bohaterów

Pan Zygmunt w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżył postać Bronisława Piłsudskiego, polskiego zesłańca, jak sam autor wspomina wiele wątków jest wzorowana na biografii naukowca, a wiele jest fikcją literacką. Nie mniej było to naprawdę ciekawe.  Równie interesujące były wątki dotyczące Marii Skłodowskiej Curie, ale nie będę zdradzać, dlaczego postać noblistki pojawiła się w książce.

Jeśli chodzi o przygody głównie bohaterki, to niektóre mogły wydawać się wręcz nierealne, a sama Zofia była dla mnie trochę Jamesem Bondem w spódnicy. Fascynujące, że uniknęła śmierci, jednak nie zapominajmy, że jest to fikcja literacka i mimo ze niektóre sytuacje były wręcz nieprawdopodobne, to dla mnie była to świetna rozrywka.

Do tego wszystkiego zachwyca mnie język i styl autora.  Dzięki niemu jeszcze łatwiej przezywać wraz z profesorką Lorentz jej niesamowite przygody. Książka jest wciągająca i czyta się z zapartym tchem.

Ja zdecydowanie polecam Wam najnowsza powieść autora. Jeśli lubicie sensacje na wysokim poziomie i pióro autora to z pewnością będzie zadowoleni.

Moja ocena 9/10

Informacje dodatkowe o Kwestia ceny:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-06-17
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Zobacz opinie o książce Kwestia ceny

Kup książkę Kwestia ceny

Gniew
Zygmunt Miłoszewski0
Okładka ksiązki - Gniew

25 listopada 2013 r. prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego w Olsztynie. W czasie robót...

Góry Żmijowe
Zygmunt Miłoszewski0
Okładka ksiązki - Góry Żmijowe

Góry Żmijowe to opowieść o przygodach nastoletnich bohaterów z dwóch krain objętych władaniem Starej Magii, oddzielonych górami...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis