Lato pełne nadziei

„Lato pełne nadziei” Karoliny Wilczyńskiej to książka, która otuliła mnie swoim ciepłem i spokojem. Czytałam ją i byłam w innym świecie. Do dziś przed oczami mam klimatyczny domek głównej bohaterki, przepiękną wrzosową polanę, a i domek „czarownicy” … to wszystko dzięki autorce składa się na przepiękną powieść, którą chciałabym Wam polecić. Dodam, że tak jak cudowna jest okładka książki, tak i zawartość Was zauroczy. Bije z niej letni i ciepły nastrój.
To nie jest moje pierwsze spotkanie z autorką, za każdym razem oczarowuje mnie swoimi słowami, z nich zawsze bije ciepło i niosą przepiękne przesłanie.
Bohaterowie wykreowani przez autorkę są wyraziści, każdy z nich ma do opowiedzenia pewną historię, która ma jedną puentę.
Nigdy nie można się poddawać, trzeba brać to co przynosi nam los, nie zawsze jest to dobre jednak można to obrócić w coś dobrego, i dla siebie. Powieść mówi o sile kobiet, które nie poddają się mimo, że los rzuca im kłody pod nogi. Nie można dać się przeszłości. Trzeba żyć tym co tu i teraz, nie patrzeć na to co wczoraj, ani na to co jutro.

---

Diana kupuje chatkę w Świętej Katarzynie, po tym jak postanawia zakończyć związek. Tutaj odnajduje swoje miejsce na ziemi. Swój wolny czas spędza przy kole garncarskim i sama robi remont domku. Jednak dużo czasu zajmuje jej zdobycie zaufania miejscowych.

Martyna to świetna dziennikarka, która zostaje zwolniona przez jeden błąd. Drogi Martyny i Diany przez przypadek się przecinają, dzięki temu powstaje między nimi więź, która postawi na nogi obie kobiety.

Zachęciłam Was do podróży do „Wrzosowej polany”?

Informacje dodatkowe o Lato pełne nadziei :

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2023-05-31
Dodał/a opinię: Edyta Osińska

Zobacz opinie o książce Lato pełne nadziei

Kup książkę Lato pełne nadziei

Zima zasypie miłością