Margo

Nie wiem jak ,,ugryźć" tę książkę. Mamy Margo, jej matkę z depresją, przyjaciela na wózku i zaginięcie małej dziewczynki. Logiczne to i zrozumiałe. Do czasu. Zwrot akcji, który następuje pod koniec wywołał we mnie dość mieszane uczucia: z jednej strony wydawało mi się, że to oklepany motyw, z drugiej, że pasuje tu idealnie i tworzy spójną całość. Nie mogę tego jednak powiedzieć o zakończeniu, którego kompletnie się nie spodziewałam. I, szczerze, byłam nim zawiedziona, a także zbita z tropu. Zrozumiałam, że autorka chce tą powieścią, czyli ,,rękami" Margo, zamanifestować swój punkt widzenia na pewne sprawy. Przyznam, że jest on mocno kontrowersyjny. Dlaczego? Bo temat ten wywołuje burzę, gdy się pojawia. Jestem przekonana, że są osoby popierające działania Margo, a znajdą się i tacy, którzy będą temu absolutnie przeciwni. Mnie samej ciężko wypowiedzieć się na ten temat, bo co innego rozprawiać o nim w teorii, a co innego doświadczyć tego bezpośrednio. Nie bez wpływu na zachowanie głównej bohaterki pozostaje jej relacja z matką, przeżycia z dzieciństwa ale czy to wystarczające uzasadnienie dla jej czynów? Książkę czytało mi się szybko, główna bohaterka wzbudzała we mnie rozmaite uczucia: współczucie, litość czasem złość. Jej postać została stworzona spójnie i logicznie. Bohaterowie drugoplanowi byli wiarygodni, odrażający klimat Bone oddany. Wspomnienia z dzieciństwa, które wprowadziły czytelnika w klimat powieści też na plus. Tylko ta końcówka niedobra. Ostatnie strony jakoś tak zbyt szybko napisane, jakby na kolanie. Mimo to ,,Margo" skłoniła mnie do pewnych przemyśleń, a o to chyba autorce chodziło.

Informacje dodatkowe o Margo:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-01-11
Tytuł oryginału: Marrow
Dodał/a opinię: KaSta

Zobacz opinie o książce Margo

Kup książkę Margo

A ty od czego jesteś uzależniona? (...)
- Czy to nie oczywiste? (...)
- Sarkazm, brawo.
- Od jedzenia. A dokładniej od pączków. Ale wezmę wszystko, co wysoko przetworzone.

- Masz fajną torbę - mówi, pokazując ją najmniejszym palcem. Resztki uśmiechu wciąż błąkają się w kącikach jego ust. - Zakupy i takie tam. Ja bynajmniej bym takiej torby nie nosił.
- Bynajmniej być nie nosił?
Przygryza dolną wargę, przyglądając mi się uważnie. Po tym, jak mruży oczy i kiwa głową na boki, rozpoznaję, że to odruchowe.
- Taki żart. Sprawdzałem cię. Nie cierpię ludzi, którzy źle używają słowa "bynajmniej". Teraz możemy być przyjaciółmi, jeśli chcesz.
- Bynajmniej.

Żony
Tarryn Fisher0
Okładka ksiązki - Żony

Lepiej nie patrz prawdzie w oczy. Nie jesteś tą jedyną. Thursday jest żoną Setha. Jedną z trzech. Taki układ zawarła z mężem - może mieć inne partnerki...

Ciemna strona. Mud Vein
Tarryn Fisher0
Okładka ksiązki - Ciemna strona. Mud Vein

Mroczna, hipnotyzująca historia, która może się przydarzyć każdemu. W dniu swoich trzydziestych trzecich urodzin popularna pisarka Senna Richards...