Mayday

Trudno uwierzyć że MayDday to debiut, a jednak!

Grzegorz Brudnik napisał książkę przy której Mission Impossible to spacerek po parku.

Przede wszystkim autor posiada niezwykłą wiedzę na temat katastrof drogowych, kolejowych, morskich i lotniczych, a także sposobu ich wyjaśnienia. Od lat gromadzi dane i materiały, tworząc swoją bazę wiedzy która go pasjonuje.

W książce Brudnika czuć tą pasję w każdym zdaniu. Jest człowiekiem pozytywnie zakręconym, i mam wrażenie że gdyby rozbiło się gdzieś UFO to Grzegorz Brudnik pojechał by sprawdzić i zdementować tą pogłoskę.

MayDay to prawie 600 stron akcji.

Zapewne wielu czytelników nie będzie mogło oderwać się od tej książki, ja odkładałam ją co jakiś czas by odetchnąć od akcji która leci na łep na szyję. Chwilami miałam wrażenie że autor materiały na trzy książki upchnął w jednej.

Czy to zaleta czy wada? To zależy od upodobań czytelnika.

Niektóre wątki dało się łatwo rozszyfrować, inne zaskakiwały, ale to nie tajemnica jest głównym atutem tej książki a wartka akcja która biegnie do przodu taranując po drodze wszystko i wszystkich.

O czym jest MayDay - Dwa największe samoloty pasażerskie świata ulegają kolizji w powietrzu.

Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wysyła na miejsce swój najlepszy zespół śledczych. Główny śledczy Jordan ściąga na miejsce polskiego inżyniera Aleksandra Galla. Od tej chwili zaczyna się wyścig o prawdę.

Kto stoi po stronie prawa a kto nie,

Kto jest dobry a kto zły?

Kto jest agentem a kto zabójcą? (a może to jedno i to samo)

Któż to wie? Bo jak pisze autor :

"Mało kto w życiu spotkał płatnego zabójcę. A jeśli spotkał, to się nie chwalił. Albo ze strachu, albo już nie żył." ( str. 157)

Aleksander Gall - Polski inżynier, który przed kilku laty stracił w katastrofie lotniczej żonę i córkę, od tamtej chwili pomaga różnym organizacjom w śledztwach dotyczących katastrof. Jest w tym dobry o ile nie najlepszy.

Niczym Ethan Hunt jest uosobieniem inteligencji i sprawności.

Książka MayDay trafia do mojej biblioteczki, a ja już myślę o kupnie kolejnej części  pt. "Fracht" .

Informacje dodatkowe o Mayday:

Kup książkę Mayday

Szafarz
Grzegorz Brudnik0
Okładka ksiązki - Szafarz

Przerażająca zbrodnia, policjant, który nim złapie mordercę, sam musi wrócić do świata żywych, rozpaczliwe ruchy wymiaru sprawiedliwości w przededniu wybuchu...

Fracht
Grzegorz Brudnik0
Okładka ksiązki - Fracht

W sztormową styczniową noc na Bałtyku tonie polski prom kolejowo-samochodowy. Stojący na skraju bankructwa armator prosi o pomoc w ustaleniu przyczyn swojego...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis