Mennonitka i hrabia

MENNONITKA I HRABIA to powieść, która was zauroczy i porwie w niedzisiejsze czasy, do czasów gdy na naszych polskich ziemiach mieszkali mennonici.

Nie od dziś wiadomo, że uwielbiam twórczość autorki, więc nic dziwnego, że na każdą nowość czekam z niecierpliwością. Tym razem Sylwia Kubik bardzo mnie zaskoczyła opowiadając opowieść o wspólnocie mennonickiej, której de facto nie znałam.

I co to była za historia! Z prawdziwym faktami o tamtejszych zwyczajach i ówczesnym życiu, okraszana nutką romantyczności i uroku, ze świetnie przedstawionymi bohaterami.

Autorka umiejętnie przemyca w fabule smaczki i różnice z życia obydwóch grup społecznych, mennonickiej i szlachty. Natomiast podzielenie narracji na Gretchen i Józefa sprawiło, że poznałam targające nimi uczucia. Całą historię czytałam lekko, przyjemnie i z ekscytacją jak się to zakończy.

Zatem polecam wam tą powieść na relaks po ciężkim dniu pracy i na chwilę zapomnienia. Liczę, że autorka jeszcze opowie niejedną historię o społeczności mennonickiej, bo bardzo mnie ją zainteresowała.

Informacje dodatkowe o Mennonitka i hrabia:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-04-26
Dodał/a opinię: kotoksiazka

Zobacz opinie o książce Mennonitka i hrabia

Kup książkę Mennonitka i hrabia

Harde babki (#2). Bez przebaczenia
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Harde babki (#2). Bez przebaczenia

Ile potrzeba siły, by pogodzić się z przeszłością i ruszyć naprzód? Ta dziewczyna nie ma szczęścia. Dorastała w poprawczaku, jest kelnerką w nocnym klubie...

Zakochana zakonnica
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Zakochana zakonnica

Patrycja to pełna energii i chęci do działania dziewczyna, która często angażuje się w pomoc przykościelną. Tam poznaje siostry zakonne i zaprzyjaźnia...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;