Metro

Lubicie czytać książki z polityką w tle? Ja nie koniecznie, nie interesuje się polityką, nie oglądam jej, bo po co mam sobie ciśnienie podnosić. Gdybym chciała pooglądać małpy, to poszłabym do Zoo😁
Kolejna książka @robert_ziebinski na którą czekałam, i okazała się jedną z tych, które trzymają w napięciu do końca, a emocje nie odpuszczają ani na moment. Nie spodziewałam się po niej tylko takich krwawych opisów, co po niektóre przyprawiały mnie o ciarki, bo były tak drastyczne. Poniekąd to właśnie dzięki nim, książka wydała mi się bardziej mroczna i wciągająca pomimo tego wątku politycznego, bo kto nie lubi fragmentów o zwisających ciałach, oderwanych głowach i wypływających wnętrznościach.
"Metro" to książka pełna intryg i zagadek politycznych, legendy o tajemniczym arsenale z powstania warszawskiego, brutalnych scen, to wszystko w połączeniu daje świetnie napisany klimatyczny thriller. Fajnym zabiegiem było wprowadzenie niektórych nawiązań do aktualnych tematów, chociażby związanych ze znanymi nam z telewizji obecnymi politykami i ich aferami. Oraz wstawki z audycji radiowej rozpoczynające każdy rozdział, które były bardzo realistyczne.
Historia ta pokazuje do czego, są zdolni ludzie, że są w stanie zrobić wiele, nawet zabić, aby osiągnąć swój cel i dojść do upragnionej władzy, a to wszystko z pazerności. To utwierdza mnie w przekonaniu, że polityka rządzi się swoimi prawami, a my małe i szare ludziki jesteśmy tylko pionkami w tej brudnej i bezwzględnej grze o wszystko.
Powieść ta nigdy nie miała powstać, zamysłem było napisanie scenariusza do filmu, niestety po roku skończyły się prawa autorskie, a film nadal nie został nakręcony. Może to i dobrze, bo dzięki temu mogłam przeczytać tę historię na kartach tej książki. Mam cichą nadzieję, że jednak powstanie ekranizacja "Metra", bo dzięki dobremu reżyserowi, może powstać bardzo dobry i mroczny film.

Informacje dodatkowe o Metro:

Zobacz opinie o książce Metro

Kup książkę Metro

Czarny Staw
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Czarny Staw

Nikt nie wie, jak głęboki jest Czarny Staw. Nikt. No, może poza samym diabłem... O Czarnym Stawie krążą legendy. To podobno przeklęte miejsce...

13 po 13. Subiektywny remanent kina
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - 13 po 13. Subiektywny remanent kina

Autorski leksykon filmowy Lecha Kurpiewskiego i Roberta Ziębińskiego. 13 kategorii filmowych, w każdej 13 dyskusji na temat 13 najważniejszych, najlepszych...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis