Miłość i zbrodnie w czasie wolnym

„Miłość i zbrodnie w czasie wolnym”, to książka, po którą sięgnęłam z wielkim zaciekawieniem. Obyczajówka w męskim wydaniu – to musi być ciekawe doświadczenie! Jeszcze nie miałam nigdy okazji czytać książki obyczajowej napisanej przez faceta, dlatego nie mogłam sobie darować! Przyznam jednak, że nie do końca jest to typowa obyczajówka. Zdecydowanie w książce znajdziemy elementy powieści obyczajowej, ale w połączeniu z dobrym humorem, nieco ironicznym oraz wątkiem kryminalnym. Trudno dokładnie określić gatunek, ale ja to kupuję!
Trzy dziewczyny, które wychowywały się w jednym bloku, po latach decydują się na wspólny weekendowy wyjazd do SPA. Dorota to policjantka, która uwikłała się w romans z kolegą z pracy. Jaga to bokserka, która broniąc siebie przed natarczywym podrywaczem, pobiła go, za co grozi jej teraz więzienie. Natomiast Ania przeżywa właśnie kryzys w związku, w którym jest ze znanym tiktokerem. Każda z nich przeżywa swoje problemy i rozterki na swój sposób. Dla innych mogłyby one się wydawać błahe, nieistotne, jednak każdy człowiek jest inny, dla każdego jego wartości są najważniejsze.
Na ogromną uwagę w książce zdecydowanie zasługuje podejście autora do wielu problemów, które zdecydowanie zostają wyolbrzymione do znaczącej rangi, mimo iż tak naprawdę część z nich z pewnością jest mało istotna. Niemniej jednak myślę, że autor w założeniu miał przesłanie, że coś, co dla jednego wydaje się mało ważne, dla innego może mieć istotne znaczenie i być na miarę życia i śmierci. A często również na nasze dzisiejsze decyzje ma wpływ nasza przeszłość.
Książka napisana jest bardzo lekkim językiem, bohaterzy są wyraźni. Tak naprawdę każda z pojawiających się postaci czymś się wyróżnia. Mnie styl pisarski autora bardzo przypadł do gustu. Niezwykle spodobał mi się jego humor, który towarzyszył bohaterom przez całą książkę i często rozładowywał narastające napięcie.
Nie tego się spodziewałam, ale moje zaskoczenie było bardzo pozytywne, dlatego serdecznie polecam ten tytuł.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Informacje dodatkowe o Miłość i zbrodnie w czasie wolnym:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2023-09-27
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: Proza literacka

Zobacz opinie o książce Miłość i zbrodnie w czasie wolnym

Kup książkę Miłość i zbrodnie w czasie wolnym

Rzęsy na opak
Dawid Kornaga0
Okładka ksiązki - Rzęsy na opak

Napisana dziecięcym stylem powieść o świecie dorosłych. Świat, widziany oczami Oli, rezolutnej, choć jeszcze bardzo naiwnej dziewczynki z wielodzietnej...

Berlinawa
Dawid Kornaga0
Okładka ksiązki - Berlinawa

Napisana  z literackim rozmachem historia dwóch kobiet - kochliwej tłumaczki Oli oraz czynnej neonazistki Uli. Zabawna, przekorna, okrutna...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis