Mitek

Nie od dziś wiadomo, że czytanie dzieciakom rozwija i potrafi zaowocować miłością do książek. Ja chyba nigdy nie wyrosłam z opowieści o magii, czarach, zwierzątkach i wielu innych fikcji literackich dla dzieciaków… I chwała za to Panu! Kocham, kocham i jeszcze raz kocham literaturę dla najmłodszych, bo mimo prostego, łatwego języka takie książeczki pozwalają ponownie zapaść się w historiach, które zabiorą nas daleko od teraźniejszości.

Poznajemy Kacperka, którego nowym przyjacielem zostaje Ślimaczek Mitek. Przygody jakie mają to świetna okazja na poznanie świata zwierząt 🙂 Bal, odwiedziny nad jeziorem i zabawa w deszczu nabiera innego brzmienia niżeli tylko smutku, bo kałuże czy też błoto 🙂 Całej opowieści o naszych bohaterach goszczą grafiki, które idealnie oddają sytuację, w której się znajdują przyjaciele 🙂

Zdecydowanie polecam młodszym jak i starszym czytelnikom 🙂 Mamom i dzieciakom 🙂 Każdemu – szczególnie, że wiosna za pasem i sami możemy spotkać takiego Mitka i jego rodzinę wraz z otoczeniem:)

Informacje dodatkowe o Mitek:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok