Moc szacunku. Jak wzmacniać innych i samemu stawać się silniejszym

Szacunek czym jest dzisiaj?
Nie odnosicie wrażenia, że dzisiejsze społeczeństwo stało się mniej przyjazne, życzliwe, uprzejme?
Czy czuliście choć raz, że jesteście nie szanowani?
W dobie życia w "sieci" spora liczba osób karmi się tym, że może komuś dogadać, obrazić, być chamskim.
Nie ma odwagi w życiu realnym tak postąpić?
Kiedyś mieliśmy szacunek do osób starszych między innymi ustępując im miejsca w autobusie, przepuszczaliśmy kobietę w ciąży, otwieraliśmy drzwi, a teraz?
Nie macie wrażenia, że to wszystko poszło w nie takim kierunku jak powinno?

Książka została napisała przez psychoterapeutę co jeszcze bardziej zachęciło mnie aby do niej zerknąć.
Na okładce pisze, że jest to poradnik. Czytajac miałam wrażenie, że jest to przewodnik, taki "wspieracz", pomocnik.
Autor opisuje szacunek poprzez przykłady wzmocnień, budowania własnej wartości, przykłady z życia.
Porusza problem tego jak bardzo szacunek stracił na wartości, a jest to niewątpliwie jedna z wartości, którą każdy człowiek powinien mieć. Nie dlatego, że ktoś tak powiedział, ale dlatego, że to świadczy o nim samym.
Pisze o tym aby szanować innych, bo to będzie oddziaływać na nas.
Każdy chce być kochany, doceniany. Jeśli tak nie jest co się dzieje w naszej głowie? Jak inaczej myśleć by nie wpaść w czarną dziurę.
Autor porusza temat narcyzmu, wypalenia zawodowego. Tematy dosyć na czasie, a jednak gdzieś pomijane.
Jestem optymistką i mimo różnych sytuacji dalej nią pozostałam. Jeśli w Was drzemie pesymista polecam zajrzeć do tej książki.
Autor świetnie pisze i wywołuje uśmiech na twarzy. Do tego wiele haseł- przewodników,prosty język.
Bardzo interesująca książka, pozytywna i motywacyjna.
Sama okładka zachęca by po nią sięgnąć

Informacje dodatkowe o Moc szacunku. Jak wzmacniać innych i samemu stawać się silniejszym:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-01-26
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Zobacz opinie o książce Moc szacunku. Jak wzmacniać innych i samemu stawać się silniejszym

Kup książkę Moc szacunku. Jak wzmacniać innych i samemu stawać się silniejszym

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis