Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu

Każdy, kto próbował zrzucić kilka bądź kilkanaście zbędnych kilogramów, zastanawiał się od czego zacząć walkę, jaką dietę zastosować. Teraz już wiem, że najlepiej zacząć od dokładnego zapoznania się z tematem. Najlepszym wyjściem na początek jest przeczytanie książki "Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu." Dlaczego? Poradnik zawiera dokładny opis najpopularniejszych diet odchudzających. Ich wady i zalety. Szczegółowo poznajemy na czym polegają i jaki mają wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Przyznaję, że każdy rozdział czytałam z nadzieją, a po jego zakończeniu nadchodziło rozczarowanie, zaskoczenie i jednocześnie zrozumienie. Pojawiały się pytania: co jest właściwie najskuteczniejsze? jak w końcu schudnąć? czy to w ogóle możliwe? Stosowałam kiedyś różne diety. Z początku efekt był zadowalający, udawało mi się schudnąć 5 kg, ale po jakimś czasie waga wskazywała 10 kg więcej. I tak było za każdym razem, doświadczałam tzw. "efektu jojo". Czytając książkę dotarło do mnie, że "dieta cud" nie istnieje. Autor pozwolił mi zrozumieć mechanizm działania diet, które stosowałam i o których słyszałam. Obniżając kaloryczność swoich posiłków doprowadzałam w końcu do zaburzeń prawidłowego funkcjonowania organizmu, zmniejszałam swój metabolizm, co powodowało, że z czasem dieta przestawała działać i kilogramów przybywało. Czy istnieje więc sposób, by trwale i skutecznie schudnąć. Owszem. Należy jednak dobrze poznać "wroga" i to jak z nim walczyć. Poradnik pozwala uporządkować podstawową wiedzę z dietetyki. Autor przedstawia nam najważniejsze informacje na temat świadomego, skutecznego i bezpiecznego odchudzania. Książka zawiera również wiele niskokalorycznych przepisów na zdrowe i pyszne potrawy. Agnieszka Płaneta - technolog żywienia i zawodniczka bikini fitness, radzi nam jak się odżywiać oraz jak "odchudzić" nasze posiłki, by były nie tylko zdrowe, ale także smakowite.

Informacje dodatkowe o Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu:

Wydawnictwo: Esprit