Morderczyni

To thriller, który miał zaskakujące zakończenie. Szczerze mówiąc nie wiem co mam napisać Czytając miałam już obraz morderczyni, kiedy nadchodzi rozdział, po którym już wiesz, że to kto inny zabił Czytam dalej, już tą wiedzę przyswoiłam, pyk kolejny rozdział, który wywrócił moje teorie do góry nogami . No ale takie są thrillery i to jest najlepsze w nich. Nie wiesz do końca książki, kto jest winien, dlatego czyta się ją jednym tchem.
Zacznijmy od początku
Powieść zaczyna się przyjęciem. Dwie zaprzyjaźnione rodziny spotykają się. Dorośli mają swoją imprezę, a dzieci zajmują się sobą. Dzieci to 6-letnia Maisie, 11-letni Owen i 14-letnia Isabel. Nagle dzieci cichną, co dorosłym wydawało się dziwne. Idą sprawdzić co się dzieje. Znajdują najmłodszą Maise zamordowaną w stawie. O zbrodnię oskarżono Isabel, a głównym dowodem był fakt, że była cała we krwi dziewczynki. Dziewczynę zamknięto w zakładzie psychiatrycznym, gdzie miała wyzdrowieć zanim pójdzie odsiedzieć wyrok w więzieniu. Stwierdzono u niej zaburzenia psychiczne, które wymagają leczenia w zakładzie zamkniętym.
Akcja przeskakuje kilka lat. Poznajemy Leah, pielęgniarkę, która zostaje zatrudniona do opieki m.in nad Isabel. Isabel okazuje się być spokojną i zafascynowaną ptakami dziewczyną. W dodatku pięknie rysuje. Jest grzeczna i bardzo polubiła swoją nową pielęgniarkę, ze wzajemnością. Kiedy Leah poznaje Isabel, nie może uwierzyć w winę dziewczyny, próbuje dociec prawdy i znaleźć prawdziwego mordercę. Ma wręcz obsesję na tym punkcie. Wydarzenia jednego dnia wywracają całe życie Leah do góry nogami. Dzieją się rzeczy, których nikt nie myślał że są możliwe.
Co się wydarzyło? Czy Leah dotarła do prawdziwego mordercy Maisie? Kto zabił to biedne dziecko?
Pytań jest bardzo dużo, na szczęście odpowiedzi też znajdziecie w książce
To było moje pierwsze spotkanie z tą pisarką. Mam nadzieję, że nie ostatnie Czytało mi się bardzo dobrze, tak mnie wciągnęło, że po prostu ją wchłonęłam Polecam osobom, które lubią tego typu lektury

Informacje dodatkowe o Morderczyni:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-01-16
Tytuł oryginału: One For Sorrow
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Tagi: bóg Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Morderczyni

Kup książkę Morderczyni

Milczące dziecko
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - Milczące dziecko

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dopiero...

They Are Liars
sarah a. denzil 0
Okładka ksiązki - They Are Liars

A team of office administrators are stuck at work during a flood. By the end of the day, one of them will be dead… Sue is waiting to retire. She...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;