Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena

Nadźwa Ganem Bin Laden,zna tylko człowieka.Zachód zna tylko terrorystę (cytat z książki).Można powiedzieć że po przeczytaniu książki Musiałam odejść-poznałam trochę życie człowieka,a zarazem terrorysty.Poznałam na tyle,na ile można z kartek książki-wspomnień pierwszej żony Osamy Bin Ladena,i Omara Bin Ladena-4 z kolei syna Osamy.Poznajemy dzieciństwo Nadźwi Bin Laden,które spędziła na pięknym wybrzeżu w Syrii.Była normalnym dzieckiem i nastolatką-lubiącą jazdę na rowerze i grę w tenisa.Jej życie zmieniło się dopiero po poślubieniu Osamy Bin Ladena i przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej.Osama jako gorliwy i wierny wyznawca islamu,rygorystycznie przestrzegał,wszystkich jego zasad.Nikt nie rodzi się terrorysta-Osama też był zwyczajnym człowiekiem.Do czasu.Żona i syn Osamy dokładnie opisują wydarzenia,poglądy i spotkania które doprowadziły do wydarzeń z 11 września 2001 roku.Wszyscy znamy te wydarzenia.Ponieważ Nadźwa Bin Laden ,wraz z synem Omarem opuściła Afganistan, uniknęła losu,większości pozostałych członków rodziny -których los do dziś nie jest znany-z powodu inwazji USA na Afganistan.Żeby zrozumieć świat islamu ,i Osamy Bin Ladena- trzeba koniecznie przeczytać tę książkę.Powstało ich wiele,o tej tematyce -ale tylko ta, przy współudziale rodziny Osamy Bin Ladena.

Informacje dodatkowe o Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena

Kup książkę Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena

Powrót matki