Na jedną noc

„Życie to jedna wielka zmiana, tylko ludzie nie potrafią tego zaakceptować i z uporem maniaka trzymają się znanych opcji, zamiast pozwolić, by ich poniosło”
„(…) nic nie jest na zawsze. Zwłaszcza zmiany”
„Na jedną noc” autorstwa Magdaleny Kawki to fascynująca opowieść o skomplikowanych relacjach między grupą przyjaciół, którzy postanawiają wspólnie spędzić sylwestra w luksusowej willi w austriackich Alpach.
Poznajemy pięć małżeństw, z których każde boryka się z własnymi problemami i frustracjami, a te zostają jeszcze bardziej podsycane przez atmosferę izolacji spowodowaną śnieżycą. Podobnie jak stoki narciarskie, na których spędzają czas, życie każdego z bohaterów jest pełne zakrętów i nieoczekiwanych spadków. W tym górskim labiryncie emocji, Ewa i Mikołaj, Zetka i Joachim, Jowita i Grzesiek, Mara i Bazyl oraz Robert z tajemniczą Diną stają przed wyzwaniem – zamienić się na jedną noc partnerami. To niebezpieczna gra, jak jazda na nartach w ekstremalnych warunkach. To historia o ludzkich słabościach, pragnieniach i zdradach, które wychodzą na jaw w miarę jak śnieżyca coraz bardziej zawiera ich w pułapce. To czas rozprawiania się z demonami przeszłości, odkrywania prawdy i przekraczania granic.
Magdalena Kawka doskonale kreuje postacie, odsłaniając ich najgłębsze pragnienia i lęki. Książka skłania do refleksji nad lojalnością, jest to także opowieść o odważnym odkrywaniu ukrytych pragnień i uczuć. O tym, jak tajemnice, niewypowiedziane myśli i nieporozumienia mogą eksplodować w najmniej oczekiwanym momencie. Mamy okazję przyjrzeć się, jak bohaterowie radzą sobie z trudnymi wyborami i jak muszą spojrzeć prawdzie w oczy. To realistyczny obraz ludzkiego życia, który pokazuje, że nikt nie jest pozbawiony wątpliwości, słabości czy tajemnic.
Wszystko to sprawia, że "Na jedną noc" to nie tylko powieść, to podróż przez zakamarki ludzkiej duszy, gdzie uczucia kipią niczym wrzący kocioł w górskim schronisku. To historia o ludziach, którzy próbują znaleźć sens w chaosie i odszukać siebie nawzajem w tym zawrotnym tańcu emocji. Polecam!

Informacje dodatkowe o Na jedną noc:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-09-21
ISBN: 9788383520735
Dodał/a opinię: milbookove

Zobacz opinie o książce Na jedną noc

Kup książkę Na jedną noc

Nowy początek
Magdalena Kawka 0
Okładka ksiązki - Nowy początek

Kolejny tom lwowskiej sagi. Znakomita powieść o trudnych ludzkich relacjach w jeszcze trudniejszych czasach.Po prawie sześciu latach wojna wreszcie się...

Pora westchnień, pora burz
Magdalena Kawka0
Okładka ksiązki - Pora westchnień, pora burz

Znakomita powieść o trudnych ludzkich relacjach w jeszcze trudniejszych czasach. Jest rok 1938, świat jeszcze śpi spokojnie. Lwów, tygiel narodowości...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;