Najpiękniejszy sen

A z racji wczorajszego święta zakochanych, które powinno trwać cały rok, zapraszam was na kilka słów o wyjątkowej i niezwykle emocjonującej historii która idealnie komponuje się z owym komercyjnym świętem.Dlaczego?Dlatego iż znajdziemy w niej wiele pojęć miłości.Dla każdego z nas to słowo ma inne znaczenie ale każdy z nas oczekuje jednego : chce być, tak po prostu kochanym❤️
~ W mroźna wigilijną noc do dworku Marcinki trafia zbłąkany wędrowiec, którym okazuje się sam Sergiej.Mężczyzna jest ranny i wyczerpany ale ma ze sobą niezwykły prezent.Maleńką, niewinną dziewczynkę - Michasie.
Malutka wywołuje wielkie poruszenie wśród domowników, pełne bezpodstawnych domysłów, oskarżeń, kłótni, co u niektórych wywołuje ogromny żal, rozpacz, a u innych jest wręcz źródłem wielkiej miłości do bliźniego.
Kim jest malutka Michasia?Dlaczego znalazła się w rękach Sergieja?Czy to jego córka?
Jak dziewczynkę przyjmie rodzina?
~"NAJPIĘKNIEJSZY SEN" znanej wam wszystkim Katarzyny Michalak to 6 tom i zarazem zakończenie Sagi Mazurskiej, którą wprost uwielbiacie.Autorka za sprawą malowniczego języka, wielu zwrotów akcji zagwarantowała nam ogrom wzruszeń, poruszeń co stworzyło rollercoaster emocjonalny niejednokrotnie wywołując szybsze bicie naszego serca i łzy.
~Jest to ciepła, wrażliwa, momentami wręcz mroczna historia o zwykłych ludziach, która uświadamia nam, iż jedno małe zdarzenie, a tak naprawdę mała obca dziewczynka stała się sprawczynią wielkiego tornada w kochającej się i wspierającej w trudnych chwilach rodzinie.
Jedno wydarzenie zmieniło wszystko!Do tego stopnia, że większość z nich nie znając prawdy ułożyła własna przerażająco brutalną historię, historię, którą napisało życie bo przecież to ono pisze najciekawsze i najbardziej zwariowane scenariusze.
Z racji trwającego wielkiego chaosu panującego w samym centrum rodzinny, ja jako bierny obserwator całej historii, byłam gotowa wejść w ich spór i niejednokrotnie potrząsnąć co niektórymi bohaterami, którzy momentami działali mi na nerwy.
Magda, bezpodstawnie oskarżyła męża o zdradę, natomiast Natalia, niby ciepła osoba, ujawniła prawdziwe wredne oblicze, pozbawione sumienia czy jakiegokolwiek współczucia dla obcej osoby.Część z was tak jak ja nazwała by ją podłą "małpą" (mogłabym tutaj użyć kilku epitetów ale oszczędzę wam niecenzuralnych słów)
I tak wiele dodatkowych zdarzeń, zawirowań i sytuacji namnażających się jak "grzyby po deszczu" nieźle namieszało na dworze w Marcinkach.Czy wyjdą z tego cało?Co stanie się z Michasia?Czy Natalia zapłaci za wyrządzone wszystkim krzywdy?Tego musicie dowiedzieć się już sami.
~"Najpiękniejszy sen" to opowieść zamknięta w przepięknie wydanej oprawie, która rozczulił niejednego czytelnika do granic możliwości.Jest to historia w której nie brakuje pozytywnej energii, miłości, przyjaźni, oddania, wiary o lepsze jutro oraz tak ważnej w dzisiejszych czasach więzi rodzinnych.
Czytelnik wgłębiając się coraz głębiej w historii, utożsamia się z niektórymi bohaterami kibicując im do samego końca.Końca które niesie ze sobą wiele wzruszeń.
~Pragnę dodać iż prezentowany tutaj tytuł można również czytać bez znajomości poprzednich części. Chociaż wątpię że zaspokoi to wasza ciekawość🙈
Bezapelacyjnie polecam i proszę samą autorkę o więcej tak zapadających w pamięci i rozczulających historii❤️
Polecam również przepięknie wydaną serię Kwiatową, która zajmie wyjątkowe miejsce w waszej biblioteczce!

Informacje dodatkowe o Najpiękniejszy sen:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-01-26
Dodał/a opinię: zaczytanamatka_z

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Najpiękniejszy sen

Kup książkę Najpiękniejszy sen

Sekretnik, czyli przepis na szczęście
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Sekretnik, czyli przepis na szczęście

Willa? Lexus? Książę? A może po prostu dobra praca? Wcale nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki, by spełnić swoje marzenia. Wystarczy wyobraźnia...

Sklepik z Niespodzianką. Adela
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Sklepik z Niespodzianką. Adela

Dobra literatura kobiecaW ten śnieżny styczniowy wieczór miasteczko Pogodna, leżące gdzieś między Koszalinem a Kołobrzegiem, wyglądało niczym z bajki Andersena...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis