Naśladowca

Do kryminałów nie trzeba mnie namawiać. Tym bardziej jak już sama okładka mnie woła a opis zapowiada świetną historię.

Sięgając po "naśladowcę" miałam wysokie oczekiwania mimo, że ta książka dopiero miała mnie zapoznać z twórczością autorki. Czy zostały one zaspokojone?

Otóż mam problem, bo niby było ok, ciekawy kryminalny wątek... Morderca, który z premedytacją ćwiartuje swoje ofiary a potem rozrzuca ich część ciała w miejscach publicznych, mało tego zostawia też na nich oznaczenia jakimi posługiwał się inny groźny przestępca odsiadujący wyrok. Kim jest nowy seryjniak? Czy działa na prośbę tego, który zza krat nie jest w stanie nikogo zabić? A może jest tylko naśladowcą wzorującym się na oryginale? Czy służbom prawa uda się znaleźć odpowiedzi na pytania? I co więcej, czy uda im się zatrzymać proces zabijania? A może znajdzie się ktoś, kto tak jak oni zacznie polować na mordercę? Kto wygra ten wyścig? Komu uda się go powstrzymać? A może nadchodzi jeszcze większe zło niż dotychczas?

Jak wspomniałam mam problem. Bo wątek i historia mi się podobały, ale główni bohaterowie już mniej. Szczególnie pani komisarz mnie irytowała, do tego te niektóre dziwne imiona... Ale dobra. Bo zaczynam się już czepiać. Niemniej jednak czytajcie bo to może być wstęp do dobrej kryminalnej serii.

Informacje dodatkowe o Naśladowca:

Kup książkę Naśladowca

Cichy pokój
Nadine Matheson0
Okładka ksiązki - Cichy pokój

W tym mrożącym krew w żyłach kryminale, dotykającym kwestii rasizmu, podziałów społecznych i korupcji, komisarz Anjelica Henley mierzy się z serią rytualnych...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska