Notatki stopą pisane

Bardzo mądra książka o tym jak wiele daje wychowanie "na zdrowych zasadach" (matka bohaterki jest fizjoterapeutką, co wiele daje) przez rodziców osób z niepełnosprawnością, jak wiele daje podejście do tego faktu, ile można osiągnąć, (oczywiście każdy ma swoje ograniczenia niezależnie od tego w jakiej znajduje się sytuacji) ale to nastawienie jest jednym z ważniejszych czynników. Autorka pokazuje swoją drogę, wcale przecież nie łatwą, lecz inspirując. Na tym przykładzie widać jak odmienna może być mentalność w innych krajach, jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne, a to ze skrajności popadamy w skrajność. Zarówno Szwecja jak i Japonia czy Indie o których pisze autorka, podchodzą do tego w inny sposób, niemniej w sposób nieco odmienny niż w Polsce. Warto się zapoznać!

Informacje dodatkowe o Notatki stopą pisane:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-7318-050-8
Dodał/a opinię: arven1989

Zobacz opinie o książce Notatki stopą pisane

Kup książkę Notatki stopą pisane

Oczywiście, wiele razy zastanawiałam się, dlaczego tyle jest wokół cierpienia, nieszczęść, chorób i kalectwa. Wiele razy zadawałam sobie pytanie, czemu Bóg na to pozwala. Nie chcę się tu porywać na dowolną interpretację, ale, być może, jest tak dlatego, że to, co nas rani, sprawia nam ból, jednocześnie kształtuje nas jako ludzi. Być może ciemność istnieje po to, by uwydatnić jasność.