O nic nie pytaj

„O nic nie pytaj” to powieść historyczna, autorstwa Dagmary Leszkowicz-Zaluskiej, która przenosi nas w burzliwe czasy powojennej Polski. Autorka opowiada nam historię Loni Bielak, młodej kobiety, która zostaje wplątana w tragiczny trójkąt miłosny z byłym partyzantem i oficerem tzw. bezpieki. To historia o wolności, która mierzy się komunistyczną dyktaturą, o wyborach, których konsekwencje są nieodwracalne oraz o miłości, która musi stawić czoła brutalnej codzienności. To także historia o dramatycznej bratobójczej wojnie, która dzieli i rozdziera naród oraz niszczy piękne ideały.

Autorka to dziennikarka i pisarka, która ma talent do tworzenia wyjątkowych, wiarygodnych historii oraz barwnych postaci, którymi miotają emocje i dylematy. Jej powieść doskonale rekonstruuje atmosferę i realia życia w powojennej Polski. Wynika to z faktu, że Autorka, jak się okazuje z podziękowań, opierała się na obszernej dokumentacji historycznej oraz wzbogaciła powieść o pomocne przypisy. Dzięki temu, mamy okazję poznać nie tylko znane wydarzenia, ale też te mniej znane i zapomniane.

W powieści nie ma nagłych zwrotów akcji, lecz mimo to losy Loni są na tyle ciekawe, że przez fabułę się płynie i nie raz serce zabije Wam szybciej. To poruszająca lektura, w której znajdziecie cały wachlarz emocji, które nadają tej historii głębi.

„O nic nie pytaj” to powieść, która pokazuje, że miłość może być silniejsza niż strach, a wolność jest wartością, za którą warto walczyć. Zapada w pamięć i zmusza do refleksji na temat wojennej rzeczywistości. To książka dla tych, którzy lubią historię, romanse i trochę sensacji. Polecam ją wszystkim, którzy chcą poznać wyjątkowa historię Loni i jej ukochanych.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @proszynski_wydawnictwo @proszynski.emocje (współpraca reklamowa) 🩷.

Informacje dodatkowe o O nic nie pytaj:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-02-22
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788383521930
Dodał/a opinię: burgundowezycie

Zobacz opinie o książce O nic nie pytaj

Kup książkę O nic nie pytaj

Dziewczyna z kamienicy. Czas wyboru
Dagmara Leszkowicz-Zaluska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z kamienicy. Czas wyboru

Dalsze losy bohaterów porywającej sagi i mieszkańców niewielkiej kamienicy na tle dwudziestolecia międzywojennego. Helena wkracza w dorosłe życie, podejmuje...

Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Dagmara Leszkowicz-Zaluska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei

Pierwszy tom porywającej sagi historycznej porównywanej do Stulecia winnych. Powieść o zwykłych ludziach, którzy w przededniu Powstania Wielkopolskiego...