Ostatni dowód

Tom 3 cyklu Colter Shaw

Dobrze nie otrząsnąłem się po drugim tomie, który bardzo mi się podobał a już jest trzeci. Trzymającej w napięciu serii o Colterze Shaw Łowcy Nagród.
🌟Na początku książki autor przypomina co działo się w poprzednich tomach. Więc można uznać że jest to osobna książka i jeśli ktoś ma akurat chęć zacząć czytanie od Tomu trzeciego to bez problemu odnajdzie się w fabule. Aczkolwiek ja osobiście wolę zaczynać od początku. Ale kto jak chcę.
🌟"Tu na razie jest ściernisko ale będzie San Francisco " jak mawiał klasyk 🤣
Akcja książki tym razem rozgrywa się w San Francisco
W tym tomie, Colter stara się do końca wyjaśnić zagadkę związaną z jego ojcem Ashtonem. Musi znaleźć torbę kurierską z dowodami mogącymi zniszczyć korporację odpowiedzialną za setki, a nawet tysiące zgonów.
To niestety nie jest łatwa sprawa, zupełnie inna niż takie które Colter prowadził by zdobyć nagrodę. Na tym się nie znał, więc będzie potrzebował pomocnika, kto nim będzie? Tego Wam nie zdradzę.
🌟W tak zwanym międzyczasie, zajmuję się też tym co najlepiej potrafi, czyli odnajdywaniem osób w zamian za nagrodę. Tym razem to sprawa zaginięcia młodej dziewczyny Tessy. Colter jest silny, dobrze wyszkolony przez ojca surwiwalowca. Potrafi się bardzo dobrze posługiwać bronią, jeździć samochodem czy motocyklem. Potrafi myśleć i zawsze trzyma się zasad które uczył go ojciec.
🌟Ogólnie w tej książce dużo się kręci wokół tematów bogatych korporacji i gangów jedną z nich jest BlackBridge z którą Colterowi, mówiąc delikatnie będzie trochę nie po drodze. Jest tu pełno zwrotów akcji i wyścig z czasem.
🌟Autor wraca też do historii relacji rodzinnych z dzieciństwa, Coltera jego ojca Ashtona i rodzeństwa. Autor kolejny raz mnie nie zawiódł, czytało się lekko, szybko i przyjemnie. Już się nie mogę doczekać kolejnej części, w USA już jest. Teraz tylko czekać na tłumaczenie u nas.
🌟Moja ocena to 🌟4. Szczerze polecam całą serie. @lukasz_czyta Instagram.
Bardzo dziękuję wydawnictwu za książkę do recenzji 🙌

Informacje dodatkowe o Ostatni dowód:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-06-02
Tytuł oryginału: The Final Twist
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Dodał/a opinię: lukasz_czyta

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Ostatni dowód

Kup książkę Ostatni dowód

Dwunasta karta
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Dwunasta karta

W czytelni muzeum afroamerykańskiego zostaje zaatakowana szesnastoletnia Geneva Settle. Udaje się jej uciec, a napastnik pozostawia w bibliotece kartę...

Konflikt interesów
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Konflikt interesów

Taylor Lockwood pracuje jako aplikantka w jednej z najznakomitszych nowojorskich kancelarii prawniczych na Wall Street. Znany adwokat, Mitchell Reece,...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis