Ostatni dowód

Tom 3 cyklu Colter Shaw

,,Ostatni dowód” Jeffery Deaver.

Jest to trzeci tom sensacyjnej serii ,,Colter Shaw”. Ja oczywiście jak to ja po raz kolejny zabieram, się za coś od tylca strony więc już uprzedzam nie czytałam poprzednich części. A właściwie ta książka jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością autora.

Mówię o tym, gdyż uważam, że na pewno ma to wpływ na moją ocenę całej lektury. Jednak po kolei.

Fabuła książki jak najbardziej zezwala na to, by traktować tę powieść jako osobną historię, która zresztą intryguje zawiłościami, tajemnicami i zagadkami.

Samo tempo akcji mnie zaś nie powaliło. Momentami czułam się przez nie znużona. Całość ratowało kilka zawrotów akcji, które jednak nie pozwoliły mi oderwać się od lektury.

Co się zaś tyczy bohaterów. Ja niestety nie potrafiłam ich wyczuć. Nie przekonali mnie do siebie. Tutaj jednak ponownie zwrócę uwagę, iż tak naprawdę ja nie poznałam ich za dobrze. Myślę, że zupełnie inaczej czułabym, się jakbym tę serię zaczęła czytać od pierwszego tomu. Szczerze będę więc wam to doradzać.

Ostatecznie oceniając, całokształt ta książka nie była zła. Styl autora jest jak najbardziej przystępny dla czytelnika. Sama fabuła jak pisałam, wyżej była ciekawa i wciągająca. Było wiele wątków, które mi się spodobały. Jednak w trakcie czytania miałam także poczucie niedosytu, które według mnie wynika właśnie z braku znajomości poprzednich tomów.

Nie wiem, czy sięgnę po inne dzieła autora. Jednak nikomu nie będę tego odraczać.

Zachęcam do samodzielnej decyzji

Informacje dodatkowe o Ostatni dowód:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-06-02
Tytuł oryginału: The Final Twist
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Dodał/a opinię: za_czytamm

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Ostatni dowód

Kup książkę Ostatni dowód

Kolekcjoner kości
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Kolekcjoner kości

Lincoln Rhyme to jeden z najwybitniejszych kryminalistyków na świecie. Od czasu tragicznego wypadku jest sparaliżowany od szyi w dół. Przykuty...

Lekcja jej śmierci
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Lekcja jej śmierci

New Lebanon to miasto uniwersyteckie. Tylko jak długo jeszcze? Skoro już druga studentka została bestialsko zamordowana. Miejscowi żyją w strachu, bo...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis