Ostatni dowód

Tom 3 cyklu Colter Shaw

'Czasem to, co nas spotyka, podcina nam skrzydła, ale zawsze możemy znaleźć inne źródło szczęścia.'

Od miesięcy nie sięgałam po kryminały. To była naprawdę miła odmiana przeczytać coś z tego gatunku. 'Ostatni dowód' to trzeci tom serii o Colterze Shawnie i jednocześnie pierwszy, po jaki sięgnęłam. Każdy tom można jednak czytać osobno, bo są to indywidualne historie.

Początkowo trudno było mi się wczuć w klimat intryg, prywatnego detektywa, łowcy nagród i brudnych interesów. Jeffery Deaver stworzył niebanalną historię pełną zwrotów akcji i ogólnego napięcia. Colter tym razem staje przed rozwiązaniem zagadki z przeszłości, która dotyczy jego osobiście. Sytuacja jest nie tylko skomplikowana, ale również niebezpieczna ze względu na goniący go czas - jeżeli nie wyrobi się w określonym czasie, zginą niewinne osoby. Czy uda się wygrać ze śmiercią i czasem?

Mimo, że nie czułam gęsiej skórki i nie miałam przyspieszonego bicia serca podczas eskapad Coltera - to była dobra książka. Wszystkie wydarzenia były logiczne, realne i miały sens przyczynowo-skutkowy. W całej historii działo się naprawdę wiele, ale ani razu nie odczułam, aby którykolwiek z wątków został źle poprowadzony czy niewyjaśniony. Relacje między bohaterami również były utrzymane na odpowiednim poziomie i stopie tak, aby utrzymać tajemniczość całej fabuły. Wielu rzeczy się nie spodziewałam, a zakończenie było dla mnie totalnym zaskoczeniem, ponieważ absolutnie nic nie wskazywało na taki rozwój wydarzeń.

Możliwe, że miałabym inne odczucia i bardziej przeżywała akcje Coltera, gdybym znała jego wcześniejsze perypetie. Niemniej - polecam Wam tę książkę, bo sama w sobie jest dobra, a ja na pewno sięgnę po wcześniejsze tomy serii :)

Informacje dodatkowe o Ostatni dowód:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-06-02
Tytuł oryginału: The Final Twist
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Dodał/a opinię: justynaherold

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Ostatni dowód

Kup książkę Ostatni dowód

Pocałunek stali
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Pocałunek stali

Kiedy w centrum handlowym na Brooklynie detektyw Amelia Sachs próbuje zatrzymać podejrzanego o zabójstwo, dochodzi do tragicznego wypadku:...

Śmierć na Manhattanie
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Śmierć na Manhattanie

Rune nie jest raczej kobietą o wymiarach czy wzroście modelki, ale przy swoim metrze sześćdziesiąt wzrostu i podobieństwie do Audrey Hepburn chyba też...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis