Ostre małe cięcia

"Ostre małe cięcia" to druga książka Tiny Baker, którą miałam okazję przeczytać. "Zła mamusia" może mnie nie zachwyciła, ale była książką z gatunku tych dobrych, lecz nie najlepszych. Niestety, nowość od autorki totalnie mnie zawiodła.
Poznajemy życie małżeństwa Debs i Marca od momentu, kiedy kobieta budzi się z nocnego koszmaru. W kuchni zauważa męża z nożem w dłoni i od tej chwili czytelnik poznaje wiele przykrych sytuacji z życia bohaterów oraz na czym opierało się ich małżeństwo. Co doprowadziło do sytuacji, jaka zaistniała w kuchni ich domu?
Pozytywnym aspektem powieści byłyby bardzo krótkie rozdziały, dzięki którym przez "Ostre małe cięcia" powinno się płynąć. Niestety tak się nie stało. Ugrzęzłam w bagnie chaosu, który sprawiał, że czułam niechęć do dalszego czytania. To nie tak, że najnowszy thriller Baker nie ma potencjału. Mam wrażenie, że autorka chciała zrobić coś innego, czego (może) jeszcze nie było. Przeskakiwanie w czasie co trzy strony, z różnymi sytuacjami z życia bohaterów sprawiło, że odniosłam wrażenie spłycenia problemów Debs i Marca. Mieli trudności w młodości, Marcowi doszedł zespół stresu pourazowego po odbyciu służby na wojnie, więc oboje posiadali blizny z przeszłości.
W przypadku tej historii uważam, że dłuższe rozdziały pozwoliłyby zbliżyć się do bohaterów. Historia Debs i Marca miała potencjał na naprawdę dobry thriller psychologiczny, a wyszło tak sobie. Nie potrafiłam im współczuć, nie wywarli na mnie większego wrażenia. W trakcie czytania na siłę doszukiwałam się pozytywów. Dawałam szansę z myślą, że może w połowie będzie lepiej. Później, że może na koniec zostanie zrzucona bomba i powiem "warto było tyle czekać". Nic takiego się nie wydarzyło.
Oczywiście zachęcam Was do wyrobienia sobie własnej opinii. Możliwe, że znajdzie się wielu entuzjastów "Ostrych małych cięć", natomiast między nami chemii nie było. A szkoda, naprawdę!

Informacje dodatkowe o Ostre małe cięcia:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-06-14
Tytuł oryginału: Nasty Little Cuts
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Ostre małe cięcia

Kup książkę Ostre małe cięcia

Zła mamusia
Tina Baker0
Okładka ksiązki - Zła mamusia

Chciała mieć dziecko... więc je sobie wzięła. Bogata i piękna Sara ma wszystko, czego kobieta mogłaby pragnąć. Poza własną córką. Więc kiedy widzi Kim...