Po tamtej nocy

Tom 11 cyklu Will Trent

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Znacie Karin Slaughter? Nawet jeśli nie czytaliście nigdy jej książek, to z pewnością nazwisko nie jest Wam obce. To autorka, której godność jest popularna, ponieważ dużo osób chwali ten rodzaj literatury. I nie bez powodu, w końcu można by nazwać ją mistrzynią sensacji.

Podczas nocnego dyżuru, do szpitala trafia kobieta, której samochód wjechał w karetkę. Wydaje się jednak, że jej obrażenia nie wskazują na to, aby to w tym pojeździe doszło do takich poturbowań. Sara Linton, prowadząca tamtej nocy dyżur lekarka przyjmuje pacjentkę i słyszy od niej zatrważające słowa. Kobieta twierdzi, że została zgwałcona i potrzebuje jej pomocy w uchwyceniu swojego oprawcy. Kiedy Sara stara się uratować życie dziewczyny, uświadamia sobie, że jej obrażenia są bardzo podobne do jej własnych sprzed lat. Czy uda jej się dorwać sprawcę tego zamieszania?

„Po tamtej nocy” to tak naprawdę jedenasty tom z serii o Willu Trencie. Szczerze mówiąc, nie powiedziałabym, że to jakby kolejna część cyklu, ponieważ fabuła jest tak opisana, że czytelnik nie ma problemu z połapaniem się, kto jest kim i co się właściwie dzieje. To duży plus, gdyż po książkę może sięgnąć każdy i nie musi przy tym nadrabiać poprzednich tomów. Chyba że zechce.
Lektura zaczyna się z grubej rury, od razu coś się dzieje, nie ma czasu na zbędne opisy i przedstawianie bohaterów. Wszystkiego dowiadujemy się w trakcie. Akcja wrze od samego początku tak, więc jeśli chcecie przy tym wypić kawę, to zróbcie sobie od razu trzy. Gwarantuję, że się nie oderwiecie, aż do samego końca. Przez cały czas pojawiają się nowe zagadki oraz tajemnice i nie sposób domyślić się prawdy. Postacie są świetnie wykreowane, więc łatwo można sobie ich wyobrazić. Oprócz standardowych elementów dobrego thrillera pojawiają się też elementy medyczne, które świetnie trzymają w napięciu i sprawiają, że książka jest jeszcze ciekawsza. Minusem są z pewnością długie rozdziały i mała czcionka. Zwykle czytam bez okularów, a teraz niestety musiałam po nie sięgnąć.

W mojej ocenie powieść od Karin Slaughter jest świetną, budującą napięcie lekturą. Polecam spróbować i przeczytać, ponieważ pióro tej autorki jest ciekawe, a czasem też aż niepokojące. 8/10

Informacje dodatkowe o Po tamtej nocy:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2023-10-25
Tytuł oryginału: After That Night
Dodał/a opinię: Wiktoria Guzik

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne

Zobacz opinie o książce Po tamtej nocy

Kup książkę Po tamtej nocy

Układanka
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Układanka

Andrea jest przekonana, że wie wszystko o swojej matce. Jakie tajemnice może skrywać Laura, elegancka i poukładana terapeutka mowy, filar lokalnej społeczności...

Niewierny. Audiobook
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Niewierny. Audiobook

Sara Linton, lekarka i koronerka, i Jeffrey Tolliver, policjant i jej były mąż, znajdują w lesie skrzynię, a w niej zwłoki pięknej dziewczyny. Sekcja...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska