Po tamtej nocy

Tom 11 cyklu Will Trent

Okładka książki przedstawia w samym centrum drogę pełną błota, kałużę wody i zapewne dziecięce lub młodzieżowe stopy w czerwonych bucikach. Jak zwykle postawiono na minimalizm i uważam, że to był dobry zabieg. Niestety, nie posiada skrzydełek, więc nie ma dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla oka. Literówek brak, marginesy i odstępy między wersami zostały zachowane. Podzielona została na rozdziały.

Jest to moje kolejne spotkanie z autorką i jak zwykle, udane. Sięgając po książki Karin wiem, że dostanę pełen napięcia thriller, świetnie skonstruowany, któremu nic nie brakuje. Jest niezwykle wciągająca ta powieść, z trudem się czytelnik odrywa. I ja, pochłonęłam ją w jeden, cały jeden dzień. Była tak ciekawa, że nie mogłam jej odłożyć, bo cały czas o niej intensywnie myślałam. Poświęciłam więc cały dzień i... jestem zadowolona. Nie raz i nie dwa wstrzymywałam oddech, trzymałam kciuki za bohaterów, żeby tylko wszystko było dobrze... Naprawdę, gorąco Wam polecam ten tom jak i całą serię, jestem pewna, że każda część jest świetnie napisana.

Bohaterowie są mniej lub bardziej przyjemni, niemniej jednak każdy z nich się wyróżnia. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo nigdy nie wiadomo, kto jaką maskę nosi, co ukrywa... I tutaj nic nie jest do przewidzenia. Część postaci jest tak fałszywa,  tak mąci i pląta w akcji, że ja momentami już sama nie wiedziałam, co jest prawdą, o kłamstwem, kto jest winny... Dlatego wielkie brawa dla pisarki, bo stworzyła naprawdę niebanalne osobowości.

Akcja ma odpowiednie tempo, nie jest zbyt szybkie, ani za wolne. Wtedy, kiedy musi być bardziej dynamicznie, to jest, a kiedy trzeba nas wstrzymać, wszystko zwalnia i powoli płynie do przodu. W każdej czytanej książce autorki tak jest. Wie, jak posługiwać się piórem, by czytelnik z ogromnym zainteresowaniem śledził losy bohaterów. Sama tematyka jest dość trudna, mamy trupy, mamy gwałt i mamy skomplikowane relacje, o których nikt wprost nie chce powiedzieć. Mamy sprawy sprzed lat, które wiążą się ze sobą... Przyznam szczerze, że to naprawdę bardzo dobry kawał thrilleru, po który musicie sięgnąć!

Uważam, że to kolejny świetny tytuł, który wyszedł spod nazwiska autorki, a i thriller, który musicie przeczytać. Niczego mu nie brakuje, jest nieco grubaskiem, posiada ponad czterysta stron! I jestem pewna, że po skończeniu, będziecie chcieli poznać poprzednie tomy serii - tak jak ja. :) Zdecydowanie polecam, jedna z lepszych książek, przeczytanych w tym roku.

Informacje dodatkowe o Po tamtej nocy:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2023-10-25
Tytuł oryginału: After That Night
Dodał/a opinię: Karmelek3

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne

Zobacz opinie o książce Po tamtej nocy

Kup książkę Po tamtej nocy

Zaślepienie
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Zaślepienie

Senne miasteczko Heartsdale w amerykańskiej Georgii ogarnia panika po znalezieniu przez Sarę Linton, miejscową lekarkę i koronera w jednej osobie, zwłok...

Piętno
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Piętno

W lodowatych wodach jeziora zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Pozostawiony na brzegu list na pierwszy rzut oka wskazuje na samobójstwo. Ale bardzo...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska